Rezultate te kerkimit per termin: +Shmangni

Meta: total 1000 / total_found 1082 / time 0.000 / keyword[0] shmangni / docs[0] 1082 / hits[0] 1400 /
Kondicioneri, disa këshilla për ta përdorur pa u ftohur
  • 2017-06-15

Kondicioneri, disa këshilla për ta përdorur pa u ftohur

Disa rekomandime për të qëndruar të freskët, pa rreziqe për shëndetin dhe duke kursyer energjinë elektrike E domosdoshme në vapë, por e bezdisshme për disa të tjerë. Nuk e duan të gjithë, por sigurisht që kondicioneri është miku më i mirë i mirëqenies në ditët e nxehta të ver

Temperaturat e larta, kujdesi që duhet të tregojmë
  • 2017-06-05

Temperaturat e larta, kujdesi që duhet të tregojmë

I nxehti ka ardhur zyrtarisht, por nëse nga pikëpamja e modës është një avantazh pasi lehtësohemi nga rrobat e dimrit, nuk mungojnë edhe disavantazhet, që janë të shumta si: dehidratim, vështirësi me tretjen e ushqimeve dhe shqetësime me barkun e stomakun. Për të qenë të përgatit

Rreziqet shëndetësore të mishit krudo
  • 2017-06-05

Rreziqet shëndetësore të mishit krudo

Për shkak të përmbajtjes së proteinave, sheqerit dhe yndyrave, mishi krudo është një terren ideal për rritjen e baktereve dhe parazitëve. Kjo ndodh më së shumti tani që temperaturat po rriten dhe juve duhet të shmangni konsumin e tyre. Edhe pse ai mund të kontrollohet në maksimum dhe

10 këshilla si të luftojmë jetën sedentare, stresin dhe obezitetin
  • 2017-05-17

10 këshilla si të luftojmë jetën sedentare, stresin dhe obezitetin

Jeta sedentare është kthyer në vrasësin e heshtur të kohëve moderne. Teknologjia dhe telekomunikaconi, gjithmonë e më shumë po bëjnë që barrierat fizike të shuhen e nga ana tjetër, në të kryejmë gjithmonë e më pak lëvizje. Sipas studiuesve, jeta sedentare, stresi por edhe obezite

No Pic available
  • 2017-05-16

Ja si të zmadhoni hapësirën e një tualeti të vogël

Të gjithë deshirojnë që të ketë hapësirë në tualet, por zmadhimi i saj nëpërmjet disa metrave katrorë nuk është gjithnjë zgjidhje. Ekzistojnë disa mënyra nga teknika e dizajnimit që tregojnë se si një tualet i vogël mund të duket i madh. Përdorimi i ngjyrave të lehta në mure

Ambasadat, apel qytetarëve të tyre: Shmangni sheshin dhe protestën
  • 2017-05-13

Ambasadat, apel qytetarëve të tyre: Shmangni sheshin dhe protestën

Ambasada italiane, nëpërmjet një njoftimi në faqen e saj zyrtare paralajmëron të gjithë qytetarët e saj që janë rezidentë në Shqipëri, që të tregohen sa më të kujdesshëm ditën e shtunë dhe të shmangin lëvizjet në bulevardin Dëshmorët e Kombit, për shkak të protestës së

No Pic available
  • 2017-05-12

Nesër protesta, Ambasada Italine: Shmangni çadrën e opozitës

Ambasada Italiane ju ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të saj  rezidentë në Shqipëri, që të tregohen sa më të kujdesshëm ditën e shtunë dhe të shmangin lëvizjet në bulevardin Dëshmorët e Kombit, pasi aty do të organizohet protesta e thirrur nga opozita. Po ashtu ambasad