Rezultate te kerkimit per termin: +Shmidt

Meta: total 43 / total_found 43 / time 0.000 / keyword[0] shmidt / docs[0] 43 / hits[0] 79 /
Bajern Leverkusen sfidon Atleticon dhe tabune e kualifikimit
  • 2017-02-21

Bajern Leverkusen sfidon Atleticon dhe tabune e kualifikimit

p styletext-align justifyBajern Leverkusen pret nenkampionet e Evropes Atletico Madridin me objektivin per te thyer tabune e 18-ave ku sjane kualifikuar asnjehere deri tani qe kur Champions League eshte me formatin e ri Madje ne kete faze kane pesuar humbje prej atyre te paharrueshmevebrbr p stylete

FSK në veri vetëm me leje të KFOR-it
  • 2016-03-10

FSK në veri vetëm me leje të KFOR-it

Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiq ka deklaruar sot se Serbia s'ka ambicie të bëhet anëtare e NATO-s dhe se dëshiron të ruajë pozitën e neutralitetit të vet ushtarak. Ai njëkohësisht ka përsëritur përcaktimin për bashkëpunim partneriteti me NATO-n në kuadrin e programi

Një qytet shqiptar në Gjermani: Plot 60 mijë emigrantë
  • 2015-09-13

Një qytet shqiptar në Gjermani: Plot 60 mijë emigrantë

Ky ishte shembulli që mori deputeti Ben Blushi gjatë një fjalimi në Kuvend, kur foli për çështjen e azilkërkuesve. Ai tha se brenda pak muajsh Shqipërisë po i zhduket një "qytet" i tërë. Kështu ka ndodhur në fakt. Sipas presidentit të Zyrës për Emigracionin në Gjermani, Manfred S

Një qytet shqiptar në Gjermani. Shkon në 60 mijë numri i azilkërkuesve shqiptarë
  • 2015-09-13

Një qytet shqiptar në Gjermani. Shkon në 60 mijë numri i azilkërkuesve shqiptarë

Numri i azilkërkuesve shqiptarë në Gjermani vazhdon të rritet me ritëm galopant. Nga raporti i fundit rezultonte se shqiptarët ishin të dytët pas sirianëve për kërkimin e azilit në Gjermani. Plot 60 mijë emigrantë shqiptarë ndodhen aktualisht në shtetin gjerman. Shifrat konfirmohe

Bie drastikisht numri i azil-kërkuesve kosovarë në Gjermani
  • 2015-04-26

Bie drastikisht numri i azil-kërkuesve kosovarë në Gjermani

Numri i kosovarëve që kërkojnë azil në Gjermani ka rënë për 94 përqind në dy muajt e fundit, njoftojnë autoritetet e emigracionit në Gjermani. DW shkruan se përgajtë muajit shkurt, Gjermania pranonte 1500 kërkesa për azi

Avdijaj  Me mire njerezit e mi sesa te huajt
  • 2014-11-05

Avdijaj Me mire njerezit e mi sesa te huajt

e Merkure 5 Nentor 20141053 am Donis Avdijaj po cilesohet si arrogant e kokeforte nga gjermanet edhe per vendimin e tij per te zgjedhur Shqiperine para Gjermanise Ai eshte kritikuar ashper nga e perditshmja gjermane 8220Bild8221 per aksidentin qe shkaktoi me makine dite me pare

Avdijaj nuk  ka vendosur  per Shqiperine
  • 2014-11-04

Avdijaj nuk ka vendosur per Shqiperine

e Marte 4 Nentor 20141029 am Talenti shqiptar i Shalkes Donis Avdijaj nuk ka vendosur ende per te luajtur me Shqiperine Revista me e madhe sportive ne Gjermani 8220SportBild8221 foli me agjentin e 18-vjecarit Karsten Shmidt 8220Konfirmoj se ka ardhur kerkesa nga Shqiperia por nu