Rezultate te kerkimit per termin: +Shndrrimi

Meta: total 27 / total_found 27 / time 0.000 / keyword[0] shndrrimi / docs[0] 27 / hits[0] 28 /
Beteja per zgjedhjet lokale 2015 Bashkite ku gara pritet te jete me e forte
  • 2015-02-01

Beteja per zgjedhjet lokale 2015 Bashkite ku gara pritet te jete me e forte

0 brbr brbrEdhe pse eshte shume heret te flasesh deri me tani pervec Durresit ku duket se do te jete dhe perballja me interesante e ketyre zgjedhjeve akoma nuk eshte ravijezuar ne detaje se cilet do te jene kandidatet definitivebrbr brbrQe prej dekretimit te dates se zgjedhjeve lokale 21 qershorin

Apeli i Vlores liron Gjeneral Syrja Gjoken
  • 2014-05-28

Apeli i Vlores liron Gjeneral Syrja Gjoken

0 Gjykata e Apelit te Vlores ka urdheruar lirimin e menjehershem te gjeneral Syrja Gjokes Ushtaraku i la

Pese komuna te Tiranes pjese e festimeve te 100 vjetorit
  • 2012-04-22

Pese komuna te Tiranes pjese e festimeve te 100 vjetorit

Komunat e Petrelës, Bërzhitës, Baldushkut dhe Farkës kanë shpallur iniciativën e përbashkët për të kremtuar 100 vjetorin e themelimit të shtetit shqiptar nëpërmjet një axhende të pasur me aktivitete kulturore, artistike, etno

Mes bashkejeteses e brenges se asimilimit - Minoriteti maqedonas perreth Prespes
  • 2011-06-25

Mes bashkejeteses e brenges se asimilimit - Minoriteti maqedonas perreth Prespes

Nente fshatrat e zones ku jeton minoriteti maqedonas shtrihen njeri pas tjetrit dhe ndajne te njejten pasuri dhe bukuri natyrore liqenin e Prespes. Ne tabelat e rruges automobilistike qe me con drejt kesaj zone lexoj emrat e ketyre fshatrave ne maqedonisht dhe shqip Pustec/ Liqenas Tuminec / Ka

No Pic available
  • 2010-09-02

HEC-et, prokurorët marrin dokumentet e firmosura nga Kryeministri Berisha

Prokuroria Koncesionet e HEC-ve jan firmosur nga Kshilli i Ministrave. Edhe shndrrimi i zons te liqeni artificial, vepr e KRRTRSH-s Prokuroria merr n shqyrtim vendimet e Kshillit t Ministrave pr dhnien me koncesion t disa HEC-ve njerzve t afrt t politikanve t djatht. Hetimi sht n fazn fillestare, k

No Pic available
  • 2010-08-25

Jean-Luc Lamboley: Apolonia, Pompei i Shqipërisë

Drejtuesi i ekspedits shqiptaro-franceze Jean-Luc Lamboley e quan Apolonin sitin m t rndsishm n Shqipri pr sa i prket pasuris arkeologjike. Sipas tij, tri zbulimet e rndsishme t ditve t fundit e konfirmojn kt. Ndrkoh, drejtori i zyrs s koordinimit dhe administrimit t parkut, Marin Haxhimihali, shpre

No Pic available
  • 2010-08-25

Vitamina D dhe mrekullitë e saj

Dihet q vitaminat i japin trupit t njeriut substanca t ndryshme t domosdoshme pr t jetuar dhe e ndihmojn n kryerjen e proceseve jetike. S fundi, n lidhje me vitaminn D shkenctart kan zbuluar se ajo arrin q t kontrolloj edhe veprimet e gjeneve. Vitamina D mbron trupin ndaj nj sr smundjesh t rndsishme