Rezultate te kerkimit per termin: +Shoh

Meta: total 1000 / total_found 24169 / time 0.010 / keyword[0] shoh / docs[0] 24169 / hits[0] 30084 /
Urim me të vërteta të hidhura
  • 2015-09-15

Urim me të vërteta të hidhura

LUÇIANO BOÇI Shtatori mbart përherë magjinë e hapjes së portave të dijes, kulturës e edukimit për fëmijët, si qëllimësi dhe shpresë për një të ardhme më të mirë dhe më të sigurt. Është momenti kur shteti zbulon madhështinë e rolit të tij shekullor dhe kur e mira publike m

INTERVISTA E PLOTE/ Deputeti i PS: Humbëm në 2009 e 2011, votën e mbrojtëm me njerëz influentë në vitin 2013
  • 2015-09-15

INTERVISTA E PLOTE/ Deputeti i PS: Humbëm në 2009 e 2011, votën e mbrojtëm me njerëz influentë në vitin 2013

Deputeti socialist i qarkut të Tiranës, Artan Gaçi, vlerëson operacionin e qeverisë kundër informalitetit sepse, sipas tij, biznesi nuk do të ndihet më i kërcënuar nga administrata e korruptuar tatimore dhe doganore.Deputeti i PS, Artan GaçiAi propozon një skanim të pasurive të admini

Këmbana bie për shkollat profesionale
  • 2015-09-15

Këmbana bie për shkollat profesionale

Nga Frank Hantke* Më shumë se 60% e të rinjve shqiptarë duan të ikin nga vendi i tyre një orë e më parë. Në mes atyre që duan të ikin ka plot që kanë diploma universitare në xhep. Ikin në kërkim të punës. Ka pasur periudha në Shqipëri, kur rritja ekonomike ka arritur nivelin 6%

Glover raporton në PE për zgjedhet vendore: Rekomandimet tona u injoruan
  • 2015-09-15

Glover raporton në PE për zgjedhet vendore: Rekomandimet tona u injoruan

Shefja e misionit të vëzhguesve ndërkombëtarë për zgjedhjet lokale të 2015-s, Audrey Glover raportoi përpara Komitetit të Jashtëm të Parlamentit Europian konkluzionet e raportit përfundimtar për këtë proces elektoral."Është interesant fakti që PS, PD dhe LSI deklarojnë të gjith

Zgjedhjet lokale, Glover raporton në PE: Rekomandimet tona u injoruan
  • 2015-09-15

Zgjedhjet lokale, Glover raporton në PE: Rekomandimet tona u injoruan

Shefja e misionit të vëzhguesve ndërkombëtarë për zgjedhjet lokale të 2015-s, Audrey Glover raportoi përpara Komitetit të Jashtëm të Parlamentit Europian konkluzionet e raportit përfundimtar për këtë proces elektoral. Është interesant fakti që PS, PD dhe LSI deklarojnë të gjithë

Qeveria, paketë masash për të kthyerit, prioritet në zyrat e punësimit. Bregu: Jeni të vonuar
  • 2015-09-15

Qeveria, paketë masash për të kthyerit, prioritet në zyrat e punësimit. Bregu: Jeni të vonuar

Komisioni i Integrimit Azilkërkuesit  Gjatë raportimit të saj në Komisionin Parlamentar të Integrimit mbi masat e qeverisë për të frenuar fluksin e azilkërkuesve shqiptarë në vendet e BE-së, zëvendësministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Gentiana Sula, deklaroi se autoritetet po

No Pic available
  • 2015-09-15

Ministrat e BE-së: Ramë dakord në parim për kuotat

Shengeni në dilemë, Brukseli do vendosë më 8 tetor për planin “Juncker” për 160 mijë azilkërkuesit Maqedonia – Hekurudhat e Maqedonisë kanë rritur çmimin e biletës së trenit për emigrantët nga Gjevgjelia deri në Tabanoc, nga 7 euro në 25 Hungaria – Budapes