Rezultate te kerkimit per termin: +Shoqri +Civile

Meta: total 37 / total_found 37 / time 0.000 / keyword[0] shoqri / docs[0] 262 / hits[0] 384 / keyword[1] civile / docs[1] 46905 / hits[1] 73312 /
No Pic available
  • 2017-05-20

Nëndrejtori i AKBN-së bën biznes me firmën nën hetim për kontrabandë

Dy kompani nën pronësi të nëndrejtorit të AKBN-së, Bardhi Meli kandidat për deputet i LSI-së në zgjedhjet parlamentare përfituan dhjetra mijëra dollarë nga një kompani nafte, e cila është nën hetim nga Prokuroria për kontrabandë, pastrim parash dhe evazion fiskal. Lindita Çela /

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën
  • 2016-11-03

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa bëri publike edhe emrat e atyre politikanëve, që sipas tij, konsiderohen kriminelë e të korruptuar. Lu tha se është përparim i jashtëzakonshëm, pasi S

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj
  • 2016-11-03

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj

Ambasadori i SHBA Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, u përgjigjet pyetjeve nga qytetarët në rrjetin social. Ai ka nënvizuar se politikanët e inkriminuar që kemi larguar kanë emra dhe janë publikë. Komenti im për orët e gjyqtarëve ka bërë që ata mos më pëlqejnë,

Gratë të diskriminuara në punë, 30 % pa sigurime shoqërore
  • 2014-03-30

Gratë të diskriminuara në punë, 30 % pa sigurime shoqërore

Gjendja e gruas shqiptare n harkun e nj viti sht prkeqsuar n nivelin e vendimmarrjes, t ekonomis, mbrojtjes sociale. Të paktën këtë tregojnë hulumtimet e fundit të bëra në këtë drejtim nga shoqëria civile. N parlament ka aktualisht vetm 18 pr qind gra, nj nivel shum i ult se fillimi i tra

Gjendja e grave n Shqipri: dhun, diskriminim dhe errsir statistikash
  • 2014-03-09

Gjendja e grave n Shqipri: dhun, diskriminim dhe errsir statistikash

Sipas studiuesve t shoqris, gjendja e gruas shqiptare n harkun e nj viti sht prkeqsuar n nivelin e vendimmarrjes, t ekonomis, mbrojtjes sociale. N parlament ka aktualisht vetm 18 prqind gra, nj nivel shum i ult se fillimi i tranzicionit dhe shum m posht se gjith vendet e tjera t rajonit. Grat sip

Nj iniciativ, nj ngjarje dhe nj ligj i harruar
  • 2013-09-25

Nj iniciativ, nj ngjarje dhe nj ligj i harruar

Nga Jeton Muçollari Iniciativa Ditn e shtun, n nj eveniment organizuar nga kryetari i bashkis Artan Shkmbi, titulluar “Nj dit n Pogradec”, mbshtetur nga “Albanian Excellence”, me iniciativn e aktorit t njohur pogradecar Agim Cerga, u montua nj ramp portative n hyrje t bashk

Woodstock 69, mrekullia e tetë e bots
  • 2013-08-16

Woodstock 69, mrekullia e tetë e bots

44 vjet m par, Woodstock ’69, mesazhi i nj festivali Nga Albana M.Lifschin Pr Baby boomers kujtimi i festivalit t muzikës n Woodstock, (Udstak)NY, gusht 1969 nuk ka për tu zbehur. Gazeta Nju Jork Tajms e ka cilsuar at si një nga t paktat ngjarje prcaktuese të fundviteve60, me nj fund qart