Rezultate te kerkimit per termin: +Shoqria

Meta: total 242 / total_found 242 / time 0.000 / keyword[0] shoqria / docs[0] 242 / hits[0] 357 /
No Pic available
  • 2017-05-20

Nëndrejtori i AKBN-së bën biznes me firmën nën hetim për kontrabandë

Dy kompani nën pronësi të nëndrejtorit të AKBN-së, Bardhi Meli kandidat për deputet i LSI-së në zgjedhjet parlamentare përfituan dhjetra mijëra dollarë nga një kompani nafte, e cila është nën hetim nga Prokuroria për kontrabandë, pastrim parash dhe evazion fiskal. Lindita Çela /

No Pic available
  • 2017-02-28

KLSH, Prokuroria, Avokati i Popullit dhe komisionet hetimore ekskluzivitet i opozitës

Pasditen e së martës në sheshin e lirisë të ftuar për një bashkëbisedim të hapur me qytetarët ishin analistët Mark Marku dhe Agron Gjekmarkaj të cilët artikuluan mbështetjen e tyre për kauzën e protestës. Për Mark Markun protestuesit e kësaj çadre po i japin një leksion demokrac

Avokati i Popullit publikon emrat e aplikanteve per KLGJ dhe KLP
  • 2017-01-31

Avokati i Popullit publikon emrat e aplikanteve per KLGJ dhe KLP

brbrNe perfundim te afatit te aplikimit te publikuar ne shpalljen e vendeve vakante dhe thirrjes per paraqitjen e shprehjes se interesit per anetare te Keshillit te Larte Gjyqesor dhe Keshillit te Larte te Prokurorise nga Avokatia dhe Shoqeria Civile Avokati i Popullit publikon emrat e kandidateve a

No Pic available
  • 2016-12-06

Formula e Kokëdhimës për zgjedhjen e deputetëve: Ti hiqet kompetenca kryetarit për të zgjedhur ata që ka qejf

Ish-deputeti i PS-së, Koço Kokëdhima gjatë një bashkëbisedimi me socialistët e Vlorës ka njoftuar për nismën e fundit që do të ndërmarrë lidhur me peticionin për mënyrën e zgjedhjes së deputetëve. Kokëdhima ka sqaruar zgjedhjet me formulën e Primareve, që sipas tij i japin të

INTERVISTA/ Bardhyl Balteza: Kjo shoqëri civile është thjeshtë politike, ndryshe nuk ka si të shpjegohet e gjitha kjo fushatë
  • 2016-10-05

INTERVISTA/ Bardhyl Balteza: Kjo shoqëri civile është thjeshtë politike, ndryshe nuk ka si të shpjegohet e gjitha kjo fushatë

Ditët e fundit në qendër të vëmendjes jo vetëm të politikës po edhe të shoqërisë civile është ligji për mbetjet apo sic njihet në zhargonin e përditshëm ligji i plherave që edhe pse ka kaluar në parlament po le të kuptohet se një kthim i mundshëm i tij nga presidenti mund t

Krkojuni falje fmijve
  • 2016-04-05

Krkojuni falje fmijve

Nga Zef Brozi Sa her vrapoj n nj nga parqe te shumta t qytetit ku banoj ktu n Amerik,ndrsa kaloj pran kndeve t lojrave pr fmij, knde t cilt ndodhen n zona t ndryshme t parkut, ndaloj pr disa minuta tek nj fush sportipr t par lojn e futbollit t ekipeve t ndryshme t fmijve dhe t rinjve. Disa metra

Përfitoi me mashtrim 38 mln euro, dërgohet në gjyq Becchetti
  • 2015-12-12

Përfitoi me mashtrim 38 mln euro, dërgohet në gjyq Becchetti

Prokuroria: Biznesmeni italian shmangu 5 mln euro detyrime tatimore. Në gjyq edhe 6 të pandehur dhe 5 firma   Sokol Çobo Biznesmeni italian, Francesco Becchetti, do të përballet me drejtësinë shqiptare e akuzat e falsifikimit të dokumenteve në bashkëpunim, vjedhje duke shpërdoruar detyr