Rezultate te kerkimit per termin: +Shoqrin +Civile

Meta: total 38 / total_found 38 / time 0.011 / keyword[0] shoqrin / docs[0] 239 / hits[0] 308 / keyword[1] civile / docs[1] 48226 / hits[1] 75493 /
SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën
  • 2016-11-03

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa bëri publike edhe emrat e atyre politikanëve, që sipas tij, konsiderohen kriminelë e të korruptuar. Lu tha se është përparim i jashtëzakonshëm, pasi S

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj
  • 2016-11-03

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj

Ambasadori i SHBA Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, u përgjigjet pyetjeve nga qytetarët në rrjetin social. Ai ka nënvizuar se politikanët e inkriminuar që kemi larguar kanë emra dhe janë publikë. Komenti im për orët e gjyqtarëve ka bërë që ata mos më pëlqejnë,

Rotacioni PD-LSI: A do të vazhdojë korrupsioni?
  • 2016-07-31

Rotacioni PD-LSI: A do të vazhdojë korrupsioni?

Nga Eduard Zaloshnja LSI-ja ka qenë shkaktare e dy rrotacioneve të fundit të pushtetit në Shqipëri të vetmet rrotacione të njëpasnjëshme përmes zgjedhjeve normale në historinë e shtetit shqiptar.  Më 2005, duke u shkëputur nga PS-ja dhe duke garuar pa bërë koalicion me ndonjë p

Woodstock 69, mrekullia e tetë e bots
  • 2013-08-16

Woodstock 69, mrekullia e tetë e bots

44 vjet m par, Woodstock ’69, mesazhi i nj festivali Nga Albana M.Lifschin Pr Baby boomers kujtimi i festivalit t muzikës n Woodstock, (Udstak)NY, gusht 1969 nuk ka për tu zbehur. Gazeta Nju Jork Tajms e ka cilsuar at si një nga t paktat ngjarje prcaktuese të fundviteve60, me nj fund qart

Top-Story qeveria quotRamaquot
  • 2013-08-02

Top-Story qeveria quotRamaquot

Shqiptarët, pas tetë vitesh qeverisje të qendrës së djathtë, kanë më së fundmi emrat e qeverisë së parë të majtë. Por, a ishin emrat që lexoi Edi Rama dje ekipi më i mirë që mund t’i prezantohej shqiptar&

No Pic available
  • 2011-09-13

FRESSH, NJE MANIFEST POLITIK

Ne t rinjt socialist dhe progresist besojm se vetdija e lart kombtare dhe atdhedashuria jan themeli i nj politike ndrtuese. N t kundrt, mungesa e prgjegjsive, lshimi moral dhe shprfillja ndaj Shqipris jan burimi i politiks shkatrruese dhe korruptive. Ne t rinjt socialist dhe progresist besojm se shq

No Pic available
  • 2010-08-10

Sabri Godo: Në shtator të nisin ndryshimet në kod

Duhet të nisë me rishqyrtimin e kodit zgjedhor T vegjlit shtojn krkesat pr nj reform zgjedhore. Pas thirrjes s vazhdueshme t Lvizjes Socialiste pr Integrim edhe aleati tjetr i demokratve, Partia Republikane, ka krkuar nisjen e ksaj reforme. Republikani Sabri Godo pohon se n sht