Rezultate te kerkimit per termin: +Shoqrohet

Meta: total 110 / total_found 110 / time 0.010 / keyword[0] shoqrohet / docs[0] 110 / hits[0] 120 /
Reshje të dendura shiu, orët e pikut
  • 2015-03-05

Reshje të dendura shiu, orët e pikut

Tiranë - Reshje të dendura shiu pritet të bien gjatë ditës së sotme deri nesër. Ministria e Brendshme sqaron se në bazë të parashikimeve, sasia më e madhe e reshjeve parashikohet të regjistrohet në intervalin kohor 12:00 - 18:00 të datës 5 mars. Sipas këtij parashikimi intensiteti

Frederik Ndoci dhe bashkeshortja kendojne ne meshen e Papes
  • 2014-09-20

Frederik Ndoci dhe bashkeshortja kendojne ne meshen e Papes

e Shtune 20 Shtator 20141540 pm Kantaurori i njohur Frederik Ndoci dhe bashkeshortja e tij soprano Alisa Baraku do te shoqerojne me zerin e tyre Meshen e Shenjte te Papa Franceskut qe do te mbahet neser e diel ne sheshin Nene Tereza ne Tirane Pjesa Ave Maria e Shubertit eshte r

No Pic available
  • 2011-08-31

Këmbanat e Greqisë bien për Tiranën

Nga Artan Mullaj   Shqetsimi i grekrve sillet si nj ngjll i trembur n teritorin helen, dhe sot, frika pr t ardhmen sht parafjala e jets s tyre. Trashgimtart e shklqimeve antike t qytetrimit, e kan haruar luksin e  krenaris  superiore t origjins, pr shkak t krizs s thell n vendin e tyre. Kjo k

Do ulen çmimet e celularëve. Telefonia fikse- tarifat nuk preken
  • 2010-09-02

Do ulen çmimet e celularëve. Telefonia fikse- tarifat nuk preken

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike e Postare AKEP hedh posht krkesn e Albtelekom pr t rritur cmimet e telefonis fikse. Eksperti ligjor i AKEP sqaron se bazuar n metodologjit prkatse shtnj balancim i cmimeve duke marr n konsiderat interesin si t kompanis ashtu edhe t publikut. “Nuk u mi

Targat e reja me ngjyrë blu, hiqet e kuqja, mbetet shqiponja
  • 2010-09-02

Targat e reja me ngjyrë blu, hiqet e kuqja, mbetet shqiponja

Me simbole t BE-s, tre germa dhe katr shkronja M n qeveria vendos pr formatin e ri t targave q do t mbajn mjetet e transportit n Republikn e Shqipris. Sikurse ishinpublike koh m par disa detaje t targs s re, Ministria e Transportit vendosi pr ndryshimin e elementve q identifikojn mjetin e transporti

No Pic available
  • 2010-09-02

Ndotja e mjedisit, qeveria shkarkon kryebashkiakët

Grantet e qeveris pr pushtetin lokal do t ken destinacion t qart turizmin dhe njkohsisht do t shoqrohen me disa ligje, q pritet t parashikojn sanksione t rrepta pr autoritetet vendore dhe operatort turistik q ndotin mjedisin. Kshtu, ndotja n bregdet do t shoqrohet me shkarkimin e

No Pic available
  • 2010-09-01

Kontrolli i barnave: Në shitje viagra të falsifikuara

Ilaçet e falsifikuara, strategji për ndërhyrjen në treg. Tregu farmaceutik, plan për kontrolle në masë. OBSH dhe BB japin mbështetjen Vetm gjat ktij viti shtat subjekte farmaceutike jan penalizuar pr kalim t barnave kontraband, po kshtu nj tjetr subjekt rrezikon deri n