Rezultate te kerkimit per termin: +Shoqate

Meta: total 1000 / total_found 2249 / time 0.001 / keyword[0] shoqate / docs[0] 2249 / hits[0] 2717 /
No Pic available
  • 2019-02-07

Përgjimet/ Jemi në aeroport, ja si trafikoheshin njerëz me pasaportat e BE

Disa ditë më parë  u finalizua operacioni Rruga e Gabuar, ku policia arrestoi mbi 30 persona, të akuzuar për trafik të qenieve njerëzore drejt BE-së, SHBA dhe Anglisë, por edhe për falsifikim të pasaportave të vendeve evropiane. Sot të tjera detaje nga dosja hetimore e këtij grupi kan

Plas te çamët. Shoqata kundër kreut të PDIU, Tahiri: Idrizi të dorëhiqet!
  • 2018-10-20

Plas te çamët. Shoqata kundër kreut të PDIU, Tahiri: Idrizi të dorëhiqet!

Çamët e kanë problemin mes veti dhe as koalicioni me Partinë Demokratike nuk e ka qetësuar situatën në kampin e tyre. Është pikërisht grupimi që u shkëput nga PDIU për të qëndruar me opozitën e Lulzim Bashës në zgjedhjet parlamentare që sot e kanë shprehur hapur kritikën ndaj kr

Burg për kreun e shoqatës artistike, rekrutonte vajza për prostitucion
  • 2018-09-14

Burg për kreun e shoqatës artistike, rekrutonte vajza për prostitucion

Gjykata e Tiranës dha masën arrest me burg për 45-vjeçarin Shpëtim Çekrezi, kryetarin e Shoqatës Artistike Ferdinand Deda, që siguronte vajza për shfrytëzim prostitucioni në Maqedoni. 45-vjeçari, banues në fshatin Dardhë të Librazhdit, nën emrin e një shoqate artistike punësonte v

Rekrutonte vajza për prostitucion, arrestohet kreu i shoqatës artistike
  • 2018-09-12

Rekrutonte vajza për prostitucion, arrestohet kreu i shoqatës artistike

Pas denoncimit në Fiks Fare, policia ka arrestuar Shpëtim Çekrezin, kryetarin e Shoqatës Artistike Ferdinand Deda, që siguronte vajza për shfrytëzim prostitucioni në Maqedoni. 45-vjeçari, banues në fshatin Dardhë të Librazhdit, nën emrin e një shoqate artistike, punësonte vajza të re

Shoqata artistike rekruton vajza për prostitucion në Maqedoni (DETAJE)
  • 2018-09-05

Shoqata artistike rekruton vajza për prostitucion në Maqedoni (DETAJE)

Nën emrin e një shoqate artistike, disa persona kërkojnë të punësojnë vajza të reja si sekretare nëpërmjet njoftimeve online dhe më pas rekrutoheshin si prostituta në lokale nate, në një qytet të Maqedonisë. Gazetarë të Fiks Fare kanë zbuluar këtë rrjet prostitucioni dhe treguan

Skandal me Katar 2022, u paguan miliona në një fushatë sabotimi të rivalëve
  • 2018-07-29

Skandal me Katar 2022, u paguan miliona në një fushatë sabotimi të rivalëve

Ekipi i ekspertëve që përgatiti ofertën e Katarit për të zhvilluar Kampionatin Botëror të vitit 2022 dyshohet se ka kryer një fushatë sekrete në vitin 2010 për të sabotuar ofertat konkurruese, sipas një raporti të botuar nga Sunday Times. Gazeta pretendon se zotëron dokumente që tre

No Pic available
  • 2018-07-25

Ujqërit e Putinit ngrenë kamp ushtarak në Sllovaki?!

Në prag të 50-vjetorit të pushtimit të Çekosllovakisë së atëhershme nga Pakti i Varshavës, një nga grupet që fuqishëm mbështet Kremlinin, ka ngritur një kamp të stilit ushtarak pranë kryeqytetit të Sllovakisë vend anëtar i NATO-s. Klubi i motoristëve Ujqërit e Natës, anëtar