Rezultate te kerkimit per termin: +Shoqaten +Amerikane

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.758Z

YWCA kampione e nismes Vepro tani per muajin mars

Vepruan dhe ju shpërblyen! Shoqata Kristiane e Grave Shqiptare per kater dite me radhe gjate muajit mars tregtoi lule ne sheshin “Skenderbej” ne Tirane me qellim qe 50 % e parave te fituara te perdoren per te rritur ndergjegjesimin ne luften kunder kancerit te gjirit. Ne kuader

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.985Z

Presesidenti Obama festoi dje 50 vjetorin e ditelindjes ne Shtepine e Bardhe

Presesidenti Barak Obama festoi dje 50 vjetorin e ditelindjes ne Shtepine e Bardhe. Korrespondenti i Zerit te Amerikes Kent Klain na informon se kjo ishte dita e dyte e festimeve per presidentin. Aroma e mishit te pjekur te pules kishte mbushur kopshtet e Shtepise se Bardhe dje ndersa kuzhinieret pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.075Z

Presidenti Obama festoi dje 50 vjetorin e ditelindjes ne Shtepine e Bardhe

Presidenti Barak Obama festoi dje 50 vjetorin e ditelindjes ne Shtepine e Bardhe. Korrespondenti i Zerit te Amerikes Kent Klain na informon se kjo ishte dita e dyte e festimeve per presidentin. Aroma e mishit te pjekur te pules kishte mbushur kopshtet e Shtepise se Bardhe dje ndersa kuzhinieret perg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.506Z

Kriza ekonomike veshtireson punen e organizatave te bamiresise

Shifrat e koheve te fundit nga Zyra e Statistikave ne Shtetet e Bashkuara tregojne se me teper se 46 milinoe amerikane jetojne ne varferi. Kjo eshte shifra me e madhe e regjistruar ndonjehere qe kur agjencia filloi te mbaje te dhena per varferine ne vitin 1959. Vec kesaj sipas studimit rreth 50 mili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.214Z

Aksidentet, shkaku i shuarjes se rinise

Cdo 30 sekonda, nje njeri vdes ne aksident automobilistik diku ne bote. Ky eshte perfundimi i studimit te grupit nderkombetar Make Roads Safe, "Rruget te behen me te sigurta", synimi i te cilet eshte qe siguria ne rruge te behet perparesi ne mbare boten. Ne fund te marsit, Kombet e Bashkuara kane ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.230Z

Opra feston hapjen e rrjetit te saj te ri televiziv OWN

Opra Uinfri festoi ne Pasadena te Kalifornise hapjen e rrjetit te saj te ri televiziv OWN. Miliona njerez ndryshuan kanalin me 1 janar per te pare se cfare do te ofronte rrjeti i ri i Opras. Pavaresisht nga vleresimet qe jepen deri tani per rrjetin Opra thote se ajo nuk do te dekurajohet nga synimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.447Z

SHBA dyshime per rrjetin e Al Kaedes ne Shqiperi

TIRANE-Aktivitetet e islamikeve ne Shqiperi shqetesojne Departamentin e Shtetit. Kjo eshte bere e ditur sipas kablogramit me te fundit te publikuar nga faqja e internetit Wikileaks qe paraqet te gjithe komunikimin e ndihmessekretarit amerikan per Financimin e Terrorizmit dhe Krimet Financiare Patric

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama