Rezultate te kerkimit per termin: +Shoqates

Meta: total 1000 / total_found 2562 / time 0.001 / keyword[0] shoqates / docs[0] 2562 / hits[0] 3749 /
Nis protesta, Kryemadhi e Basha flasin të fundit. Në foltore edhe Zagani
  • 2018-01-27

Nis protesta, Kryemadhi e Basha flasin të fundit. Në foltore edhe Zagani

Sipas programit të opozitës së bashkuar, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi dhe ai i PD-së, Lulzim Basha do të flasin të fundit në protestën e kryesuar prej tyre. Të dy liderët do të takohen në hyrje të Bulevardit, teksa do të nisen të dy nga selitë e partive për të mbërritur s

No Pic available
  • 2017-06-08

Kundërshtojnë vettingun, gjyqtarët mbrojnë pasurinë, sduan hetim

Ankimimi për tre ligje të reformës në drejtësi do të diskutohen në dhomën e këshillimit të Gjykatës Kushtetuese. Ora News mëson se palëve u është lënë afat të paraqesin deri në datën 23 qershor pretendimet e tyre. Ndër të tjera kërkohet që gjyqtarëve dhe prokurorëve të mos

No Pic available
  • 2017-04-17

Historia e klerikut që pushkatua nga regjimi komunist për një pagëzim

Në Kurbin është përkujtuar figura e Dom Shtjefën Kurtit, kleriku që u pushkatua nga regjimi komunist vetëm pse pagëzoi fshehurazi një fëmijë 2 vjeçar. Bashkëvuajtës të tij, por edhe banorë që e njohën thonë se vlerat e atij njeriu të urtë janë krenari për kombin dhe duhen vler

Hiqet licenca e kompanise private
  • 2017-02-10

Hiqet licenca e kompanise private

brbrPolicia e shtetit hoqi licencen per shoqerine e ruajtjes fizike e cila ra pre e grabitjes se parave ne rrugen e Rinasit Sipas policise automjetet ishin jashte standardeve madje nuk plotesonin as kushtet minimale te percaktuara ne udhezimin e Ministrit te Brendshem i firmosur ne vitin 2015 Por k

Dokumentar per legjenden e Dinamos Iljaz eco
  • 2017-01-27

Dokumentar per legjenden e Dinamos Iljaz eco

brbrMe koken lart ne loje dhe ne jete eshte ky filmi dokumentar qe i kushtohet ish-futbollistit te Dinamos dhe kombetares Iliaz eco Ylli Pepo regjisori dhe nje nga miqte me te mire te Iliazit ka rikthyer per publikun jeten e futbollistit Filmi ndjek rrugen e karrieres qe prej vitit 1959 ne te cilin

Komisioni i Medias seance per AMA-n Pollo Gentian Sala ka krijuar monopol ne treg
  • 2017-01-23

Komisioni i Medias seance per AMA-n Pollo Gentian Sala ka krijuar monopol ne treg

p styletext-align justifyKomisioni i Medias ka vendosur me konsensus te therrase ne seance degjimore paraditen e se merkures kryetarin e Autoritetit te Mediave Audiovizive Gentian  Sala Opozita ka vene ne dukje se kreu i AMA-s duhet te pergjigjet jo vetem per ankesat e shoqates se televizioneve r

No Pic available
  • 2017-01-03

At Luçiano, prifti italian në shërbim të fëmijëve shqiptarë

Ka lënë vendin e lindjes, ku ka kaluar një pjesë të mirë të jetës, për të ardhur në Lezhë që të ndihmoje fëmijet në nevojë. Luçiano Levri shkeli për herë të parë në vendin tonë dhe konkretisht në Lezhë në vitin 2002 dhe që prej asaj kohë është vënë në shërbim të f