Rezultate te kerkimit per termin: +Shprdorim

Meta: total 28 / total_found 28 / time 0.000 / keyword[0] shprdorim / docs[0] 28 / hits[0] 30 /
Arrestohet ne zyre Guvernatori i Bankes Prokuroria zbardh 5 akuzat per Fullanin
  • 2014-09-06

Arrestohet ne zyre Guvernatori i Bankes Prokuroria zbardh 5 akuzat per Fullanin

e Shtune 6 Shtator 20140900 am p classwp-caption-text Golemi dhe FullaniSSSAbrASSFullani ne dijeni i kerkoi ndihme avokatit SSSAbrAbrSSNe ora 1945 te mbremjes se djeshme Guvernatori i Bankes se Shqiperise Ardian Fullani ndodhej ne zyren e tij ne godinen e ish-kompanise VEFA

Vorpsi: Rama po fsheh t shkuarn e rilindasve t tij. Reagon Qeveria
  • 2014-03-31

Vorpsi: Rama po fsheh t shkuarn e rilindasve t tij. Reagon Qeveria

Partia Demokratike akuzon Kryeministrin Edi Rama se po prpiqet t mbuloj t shkuarn e disa prej zyrtarve t emruar dhe q jan denoncuar nga opozita pr shprdorim detyre apo korrupsion. Zdhnsja e PD-s Laura Vorpsi theksoi se Rama po merr n mbrojtje drejtuesit e dnuar nga gjykatat, duke iu referuar drej

No Pic available
  • 2010-09-02

HEC-et, prokurorët marrin dokumentet e firmosura nga Kryeministri Berisha

Prokuroria Koncesionet e HEC-ve jan firmosur nga Kshilli i Ministrave. Edhe shndrrimi i zons te liqeni artificial, vepr e KRRTRSH-s Prokuroria merr n shqyrtim vendimet e Kshillit t Ministrave pr dhnien me koncesion t disa HEC-ve njerzve t afrt t politikanve t djatht. Hetimi sht n fazn fillestare, k

No Pic available
  • 2010-09-01

Ilir Kumbaros i refuzohet liria me kusht

I biri vendosi nj garanci pasurore prej 10 mij sterlinash Ilir Kumbaro edhe n seancn e djeshme gjyqsore t ekstradimit ka kmbngulur prball nj gjykatsi britanik se ai sht Shaqa Shatri nj qytetar shqiptar nga Prizreni i Kosovs. Q n fillim t seancs gjyqsore q zgjati m shum se 40 minuta, kur ish-shefit

HEC-et, ftohen në prokurori ministrat e Ekonomisë
  • 2010-08-31

HEC-et, ftohen në prokurori ministrat e Ekonomisë

Dy ministrat e fundit, Ruli dhe Prifti, thirren pr dshmi. Koncesionet, hetimet shtrihen deri te qeveria Dy ministrat e fundit t Ekonomis, Genc Ruli, dhe Dritan Prifti, jan ftuar n prokurori pr t dhn shpjegime pr hetimin e nisur nga njsia Task Forc pas akuzave publike t opozits n drejtim t deputetes

No Pic available
  • 2010-08-30

Ish-kreu i Hipotekës së Tiranës kallëzohet për mashtrim

Gazmend Zeneli, dy padi pr vjedhje prone, duke shprdoruar detyrn Ish-kreu i Hipoteks s Tirans, Gazmend Zeneli, i cili sot punon si avokat sht kallzuar penalisht n prokurori, ku pretenduesit deklarojn se ai u ka vjedhur pronn nprmjet mashtrimit. Avokati Genc Celi e ka denoncuar Zenelin kt muaj, duke

No Pic available
  • 2010-08-27

Kanabisi, pranga kryeplakut dhe inspektorit të pyjores

Arrestimi Nj tjetr kryeplak fshati n rrethin e Matit bie n prangat e policis. Pas arrestimit t kryeplakut t fshatit Madhesh, t Komuns Ulz, shtndalimi i Gzim Kolecit, 34 vje, banues n fshatin Lam i Madh n Komunn Derjan, me detyr kryeplak i fshatit Lam i Madh - Zall Gjocaj dhe Besim Pasha, 55 vje, li