Rezultate te kerkimit per termin: +Shprdorimit

Meta: total 19 / total_found 19 / time 0.000 / keyword[0] shprdorimit / docs[0] 19 / hits[0] 22 /
No Pic available
  • 2010-09-02

Vasili kritika inspektorëve sanitarë

Turistve nuk i sht ofruar nj shrbim sanitar n nivele t duhura. Kshtu sht shprehur ministri i Shndetsis, Petrit Vasili, gjate nje raportimi mbi situaten higjeno- sanitare n vend. "Ktij bumi t jashtzakonshm turistik, jo n t gjitha rastet inspektoriati sanitar i sht prgjigjur me vendosmr

No Pic available
  • 2010-09-01

Bllokohen subjektet të palicencuara, hetohen tre tatimorë

Elbasan Bizneset ushtronin aktivitetin n rrugn Librazhd-Qaf Than. Prej 10 vitesh nuk paguanin asnj detyrim tatimor Bllokohen 24 subjekte private t palicencuara, nisin hetimet pr tre tatimor. Burime nga Policia e Elbasanit bjn t ditur se agjentt e sektorit kundr krimit ekonomiko-financiar, n kuadr t

No Pic available
  • 2010-08-26

Mat, kryeplaku arrestohet për 75 rrënjë kanabis në fshat

Antidroga Gjergj Gjergji kishte deklaruar n korrik se n fshatin e tij nuk kishte bim t paligjshme Nj tjetr kryeplak fshati prfundon n prangat e policis pas gjetjes s bimve narkotike n territorin q administron. Ndalimi i radhs sht organizuar nga Komisariati i Policis t Rrethit t Matit dhe n prangat

Pronat, mbivendosje në periferi të Tiranës
  • 2010-08-19

Pronat, mbivendosje në periferi të Tiranës

Akuza: Jan tjetrsuar masivisht troje n komunat Kashar, Dajt e Fark Prokuroria jep alarmin pr mbivendosje masive t trojeve n periferi t Tirans. Qindra kallzime jan regjistruar n akuzn kryeqytetase nga banor t komunave Kashar, Dajt dhe Fark, t cilt pretendojn se komunart kan falsifikuar dhe u kan dhn

Mbivendosja 720 dynymë, të pandehur ish-kreu i AKP-së dhe dy topografë
  • 2010-08-18

Mbivendosja 720 dynymë, të pandehur ish-kreu i AKP-së dhe dy topografë

Gjiri i Lalzit Prokuroria e Tirans u komunikon akuzn e shprdorimit t detyrs n bashkpunim Ish-kryetari i Agjencis Kombtare t Pronave, Tunxh Vatnikaj, dhe dy topograft Vasil Lee dhe Rajmonda Delimurati, jan marr t pandehur nga Prokuroria e Tirans nn akuzn e shprdorimit t detyrs n bashkpunim. Ata dysh

No Pic available
  • 2010-06-30

Prefekti Kruja, bashkisë: Auditimi do të bëhet

Bashkia e Tiranës padit Krujën për shpërdorim detyre Replikat n distanc mes Prefekturs s Tirans dhe Bashkis s Tirans pr auditimin e ksaj t fundit kan marr nj tjetr rrjedh. Pr t dytn her, dje, prefekti Kruja prsriti krkesn pr auditimin e bashkis si kompetenc dhe e drejt ligjore

No Pic available
  • 2010-05-18

Generals Electrics, Olldashi padit ish-ministrin Spartak Poçi

Gjoba 12 milionë euro ndaj qeverisë shqiptare, Olldashi fajëson Poçin Rreth 8 vite m par nj kontrat me kompanin amerikane Generals Electrics parashikonte modernizimin e hekurudhs Tiran-Durrs, por moszbatimi i saj i ka sjell shtetit shqiptar nj gjob prej 12 milion euro. Qeveri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama