Rezultate te kerkimit per termin: +Shprndarjes

Meta: total 108 / total_found 108 / time 0.000 / keyword[0] shprndarjes / docs[0] 108 / hits[0] 147 /
Franca dhe Malta pranojn refugjatt e shptuar n Mesdhe
  • 2018-07-15

Franca dhe Malta pranojn refugjatt e shptuar n Mesdhe

Kryeministri i Italis Giuseppe Conte njoftoi n Facebook, se Malta prehur gatishmri pr t üranuar secila nga 50 prej 450 refugjatve t shptuar, t cilt t kapur n Mesdhe t shtunn (14.07)pr or t tra u mbajtn n dy anije ushtarake. Conte shkruan m tej, se pret q edhe vende t tjera t BE-s t reagojn. Marrves

Bashkëpunimi/ Panariti: Pika e grumbullimit në Lushnje zgjidh problemin e produkteve të fermerëve (VIDEO)
  • 2014-04-24

Bashkëpunimi/ Panariti: Pika e grumbullimit në Lushnje zgjidh problemin e produkteve të fermerëve (VIDEO)

Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti dhe kreu i kompanisë kosovare Elkos, Ramiz Kelmendi, ranë dakord sot për të bashkëpunuar fuqishëm në hapjen dhe funksionimin me sukses në muajin maj të pikës më të madhe të grumbullimit të produ

Bashkëpunimi/ Panariti: Pika e grumbullimit në Lushnje, zgjidh problemin e produkteve të fermerëve
  • 2014-04-23

Bashkëpunimi/ Panariti: Pika e grumbullimit në Lushnje, zgjidh problemin e produkteve të fermerëve

Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti dhe kreu i kompanisë kosovare Elkos, Ramiz Kelmendi, ranë dakord sot për të bashkëpunuar fuqishëm në hapjen dhe funksionimin me sukses në muajin maj të pikës më të madhe të grumbullimit të produ

No Pic available
  • 2012-03-04

METE gjobit CEZ30 milione leke

TIRANE-Ministria e Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks, penalizoi sot me 30 milion lek t reja, gjob, Operatorin e Shprndarjes s Energjis Elektrike n Shqipri, CEZ shprndarje. Vendimi ka ardhur pas instalimit t sahatve mats t paverifikuar prpara prdorimit dhe moszbatimit t ligjit pr bashkvulosjen e mo

Bashkia e Tiranes miraton Karten Bashkiake te Studentit
  • 2011-11-04

Bashkia e Tiranes miraton Karten Bashkiake te Studentit

Kryetari i Bashkise se Tiranes Lulzim Basha nenshkroi sot memorandumin e bashkpunimit me 5 rektoret e Universiteteve publike te Tiranes me qellim paisjen e studenteve me Karten Bashkiake te Studentit. Permes memorandumit Bashkia e Tiranes dhe Universitete bashkrendojne punen per pajisjen e stud

No Pic available
  • 2010-09-02

Hapja e shkollave, probleme me shpërndarjen e librave

Dibr Shkak pr kto vonesa kan qen distributort e shprndarjes s teksteve shkollore Ndonse edhe pak dit na ndajn nga nisja e vitit t ri shkollor, problem shqetsues n rajonin e Dibrs mbetet ende shprndarja e librave shkollor pr nxnsit. Kshtu, nse n qendrat e rretheve si Peshkopi, Bulqiz dhe Burrel ka n

No Pic available
  • 2010-09-02

Specializimet në Mjekësi nisin procedurat e reja

Konkurrentt do t japin testimin pran departamenteve specifike, m shum pik do t jepen pr sektorin specifik Ministria e Shndetsis sht mbushur plot me student t Mjeksis, t cilt krkojn sqarime e informacion lidhur me specializimet n fushn e mjeksis pr vitin 2010. Duke qen se procedurat pr specializim ka