Rezultate te kerkimit per termin: +Shprthen

Meta: total 23 / total_found 23 / time 0.010 / keyword[0] shprthen / docs[0] 23 / hits[0] 23 /
Shprthen granata, nj i vdekur dhe dy t plagosur
  • 2014-03-29

Shprthen granata, nj i vdekur dhe dy t plagosur

Nj 21 vjecar humbi jetn dhe dy t rinj t tjer u plagosn si pasoj e shprthimit t nj granate. Ngjarja ka ndodhur n malin Zgar, pran fshatit Tokz n Librazhd, ku tre t rinjt, q jan kushrinj mes tyre, kishin shkuar për të mbledhur skrap. Nga shpërthimi ka mbetur i vdekur Arben Dosku, 21 vjeç,  nd

No Pic available
  • 2011-04-20

Çifti në garë

Nga Artan Mullaj Krert e LSI- s shprthejn optimizmin në tribuna dhe ekrane bashkë me ndjeksit e tyre n fushatn e zgjedhjeve vendore dhe mir bjn. Pr m shum q as ata, as vet kreu i tyre, nuk e dinë dhe nuk mund ta dinë se çdo të ndodhë me forcën politike q prfaqsojn dhe me koalicionin n pusht

No Pic available
  • 2010-08-31

Spanja: Futbolli i Mou është irritues

Shtypi Pas barazimit n Majorka (0-0) n javn I t La Ligs, shtypi spanjoll shprthen menjher kundr Murinjos: “Debutimi i Realit t ri? Mou keq”, loja e fjalve e prdorur nga “AS”. “Futbolli i Madridit t tij sht irritues”, sht nj nga akuzat ndaj “Special One&rdqu

No Pic available
  • 2010-08-23

Fëmijët ujgurë në shkollën e terrorit

Fëmijë të indoktrinuar me parimet fetare, duke mësuar taktikat e terrorizmit Pas grave, edhe fmijt bhen pjes e lufts s shenjt. Dhjetra fmij prdoren prej kohsh nga grupe terroriste pr t’u hedhur n aksion, menjher pas trajnimit t tyre n do cep t bots, me qllimin e vetm: s

Withers: U shkelën angazhimet që u morën para NATO-s
  • 2010-08-13

Withers: U shkelën angazhimet që u morën para NATO-s

Intervista e fundit n “Top Story”: Plagt e Grdecit ende kullojn gjak “Zgjedhjet nuk solln nj t nesrme m t mir pr shqiptart” “Shprthen” ambasadori i SHBA-s n Tiran, John Withers. N fjaln e tij t fundit para largimit, diplomati i Uashingtonit, gjat nj interviste t

Kongo, shprthen kamioni istern, 200 t vdekur
  • 2010-07-03

Kongo, shprthen kamioni istern, 200 t vdekur

Më shumë se 200 persona kanë humbur jetën pas shpërthimit të një kamioni çisternë në Republikën demokratike të Kongos. (UPDATE) Lajmin e kanë bërë të ditur autoritetet lokale. Shpërthimi i çisternës i ka vënë zjarrin të gjithë fshatit në lindje të vendit, në prov

No Pic available
  • 2010-06-20

Pernaska: Rama kërkon pushtetin si dhuratë

Intervistë me deputeten e PD-së, Lajla Pernaska Lajla Pernaska, deputete e PD-s, e denoncon m ashprsin m t madhe prpjekjen e kryesocialistit Edi Rama pr t bllokuar proceset integruese t Shqipris, por njhersh nuk heziton t zbardh lakmin politike t tij, prmes dhurimit t pushtetit