Rezultate te kerkimit per termin: +Shprthimi

Meta: total 68 / total_found 68 / time 0.000 / keyword[0] shprthimi / docs[0] 68 / hits[0] 86 /
LUFTA E POLONISË PËR LIRINË
  • 2017-07-21

LUFTA E POLONISË PËR LIRINË

A duhet q polakt tani pr her t par t mbrojn lirin e tyre kundr nj armiku t brendshm? Pasi parlamenti miratoi reformn n drejtsi, armosfera n Poloni po bhet gjithnj e m agresive, mendon Bartosz Dudek. Jan dit dhe imazhe impresionuese dhe tronditse njkohsisht, q do t hyn n historin e Polonis. Nga njr

Ish-punetoret e Gerdecit protestojne para Kryeministrise
  • 2011-03-02

Ish-punetoret e Gerdecit protestojne para Kryeministrise

Ish-punetoret e Gerdecit se bashku me nje grup qytetaresh do te mblidhen sot ne oren 1230 per te protestuar para kryeministrise. Sipas njoftimit te dale prej grupit te qytetareve fokusi i protestes do te jete ne kujtimin e premtimeve te pambajtura nga kryeministri Berisha premtime te cilat jane dhen

No Pic available
  • 2010-09-02

Mjegull politike mbi Moskë

Rusin mund ta krcnoj revolucioni. Kriza financiare e ka tronditur thell popullaritetin e Putinit dhe Medvedevit, ndrsa paaftsia e tyre e plot n luftn kundr zjarreve katastrofale t ksaj vere n Rusi e ka tronditur edhe m shum besimin e rusve tek udhheqsit e tyre. Era, vapa dhe zja

No Pic available
  • 2010-09-02

Mina e Luftës së Dytë Botërore plagos kuksianin

Shprthimi Nj 40-vjear nga Kuksi sht aksidentuar t mrkurn pasdite me nj min q e kishte gjetur n truallin ku po hidhte themelet e shtpis. Burime t policis lokale tregojn se Bashkim Krasniqi, 40 vje, ndrsa grmonte n Lagjen e Re t qytetit n nj truall pr t ngritur nj shtpi t re, ka gjetur rreth 50 cm nn

No Pic available
  • 2010-09-02

Sulmet në Pakistan, 31 viktima e 280 të plagosur

Ka shkuar n 25 t vrar e 150 t plagosur numri i viktimave nga shprthimi i tre bombave gjat nj marshimi fetar shiit n qytetin e Lahores n Pakistan. Pas ktyre sulmeve besimtart e revoltuar i vun zjarrin nj stacioni policie si dhe dy makinave e tre motorikletave t policies. Kryeministri pakistanez dnoi

Shqipëria rigjallëron tregtinë e armëve
  • 2010-09-01

Shqipëria rigjallëron tregtinë e armëve

Pas frenimit nga “Grdeci”, MEICO rrit 20-fish eksportet n 5 muajt e par 2010 Duket se tragjedia e Grdecit sht nj histori e harruar pr MEICO-n, ndrmarrjen shtetrore t shitblerjes s armve, e cila n muajt e fundit ka rritur tregtin e pajisjeve ushtarake. T dhnat zyrtare nga Drejtoria e Doga

No Pic available
  • 2010-08-29

Incident në Veri, shpërthim në qytetin e Zubin Potokut

Alarmi Vendoset tritol n stacionin e policis, por pasojat jan vetm dme materiale Nj mjet shprthyes dhe nj automjet i nj pjestari t Policis s Kosovs, kan shqetsuar dje n ort e hershme t mngjesit banort e Zubin Potokut dhe kan alarmuar oficert e policis. Sulmi ka ndodhur rreth ors dy pas mesnate, por