Rezultate te kerkimit per termin: +Shptim +Duro

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] shptim / docs[0] 86 / hits[0] 108 / keyword[1] duro / docs[1] 3688 / hits[1] 7089 /
No Pic available
  • 2010-08-29

Vila i jep Dinamos tri pikët e para

Blut mposhtin 2-1 Besn. Elbasani fiton “in-extremis” me Bylis, Vllaznia merr 1 pik n Kruj Dinamo i falet kmbve t Emilian Vils dhe merr tri pikt e para n Kategorin Superiore. Skuadra e drejtuar nga Luis Manuel Blanko ka mposhtur Besn me rezultatin 2-1, duke shlyer n kt mnyr disfatn e nj j

No Pic available
  • 2010-08-25

Duka: Ndëshkime shembullore për ngjarjet e shëmtuara të dhunës

Kreu i FSHF-s, me tone t ashpra kundr policis pr mungesn e efikasitetit n Kavaj Dhuna q shkaktoi ndrprerjen e ndeshjes Besa-Sknderbeu, t zhvilluar t hnn, por edhe hedhjet e sendeve n fushat e Elbasanit dhe t Lezhs, do t ndshkohen ashpr. Ky sht qndrimi i Federats Shqiptare t Futbollit, i konfirmuar n

No Pic available
  • 2010-08-24

Tension në Kavajë, ndërpritet ndeshja

Sknderbeu fitonte 0-1, por n minutn e 87’ tifozt hedhin sende t forta Start i shmtuar i kampionatit t 72-t kombtar t futbollit. Skandal n Kavaj, tifozt hedhin sende t forta n fush dhe nuk lejojn rifillimin e ndeshjes Besa-Sknderbeu, e cila u ndrpre n minutn e 87-t. E konsideruar si nj ndeshje

No Pic available
  • 2010-08-17

Besa e Dinamo, betejë për trofeun e parë

Sot, ora 20:30, n “Niko Dovana” luhet finalja e Superkups s Shqipris Futbolli n Shqipri do t startoj zyrtarisht me finalen e Superkups, ku Dinamo, kampione e vendit n fuqi, do t luaj kundr Bess, fitueses s Kups. Dy skuadrat m t mira t edicionit t kaluar do t prballen sot, n orn 20:30, n

No Pic available
  • 2010-08-17

Bizhdili: Trofeu, një dhuratë për tifozët

Deklarata Presidenti i Bess, Nexhat Bizhdili, shprehet mjaft optimist pr finalen e Superkups s Shqipris, ku skuadra e tij do t luaj kundr Dinamos. Ai ka besim se t besuarit e trajnerit Shptim Duro do t japin m t mirn n fushn e stadiumit “Niko Dovana”, n mnyr q t’u bjn nj dhurat ti

No Pic available
  • 2010-08-17

Kavaja feston, Besa merr Superkupën

Verdhezinjt e Duros mposhtin 3-1 Dinamon dhe fitojn trofeun e par sezonal Besa sht fituesja e Superkups s Shqipris pr vitin 2010, trofe t cilin verdhezinjt e fitojn pr her t par n histori. Kavajasit kan mposhtur me rezultatin 3-1, duke prmbysur avantazhin fillestar t bluve me nj paraqitje fantastike