Rezultate te kerkimit per termin: +Shptimi

Meta: total 36 / total_found 36 / time 0.000 / keyword[0] shptimi / docs[0] 36 / hits[0] 43 /
Rrezimi i avionit ne liqenin e Shkodres FA Pilotet ishin te trajnuar dhe certifikuar
  • 2016-06-19

Rrezimi i avionit ne liqenin e Shkodres FA Pilotet ishin te trajnuar dhe certifikuar

Tirane 19 qershor 2016 NOAal- Kur kane kaluar me se dy muaj nga vdekja e dy piloteve qe humben jeten nga rrezimi i helikopterit ne liqenin e Shkodres Forca Ajrore jep detaje mbi dy te ndjeretbr br Forca Ajrore e Republikes se Shqiperise sqaroi sot se dy pilotet qe humben jeten ne aksidentin tragji

Komunikimi i fundit para rrezimit te helikopterit ne liqenin e Shkodres
  • 2016-04-28

Komunikimi i fundit para rrezimit te helikopterit ne liqenin e Shkodres

Florian Delia Donald Hoxha Helikopteri i Forcave te Armatosura EC 145 qe u rrezua ne liqenin e Shkodres kishte mbajtur komunikime te vazhdueshme ne radio me kullen e kontrollit ne Rinasbr br Para se te rrezohej dy pilotet kishin komunikuar ne radio me Albcontrol duke i thene jem

TRAGJEDI AJRORE 2 PILOT VDESIN N STRVITJE KRKIM-SHPTIMI
  • 2016-04-07

TRAGJEDI AJRORE 2 PILOT VDESIN N STRVITJE KRKIM-SHPTIMI

Ne foto Helikopteri i rrezuar ne liqenbr br Shkoder 6 prill 2016 NOAal- Nje helikopter i Forcave te Armatosura ne te cilin ndodheshin tre persona eshte rrezuar ne liqen ne fshatin Grizhe te Malesise se Madhebr br Helikopteri dhe trupat e dy viktimave u arrit te nxirren nga liqeni Po ashtu ka

Vdesin 32 njerëz nga shpërthimi i një ndërtese në Mexico CIty
  • 2013-02-01

Vdesin 32 njerëz nga shpërthimi i një ndërtese në Mexico CIty

Vdesin 32 njerëz dhe më shumë se 120 janë lënduar nga një shpërthim që ka ndodhur në selinë kompanisë shtetërore Pemez në Meksikë. Ende nuk dihet shkaku se si ka ardhur deri shpërthimi në bodrumin e ndërtesës

Vrasja e Nazimes!
  • 2012-09-11

Vrasja e Nazimes!

Un vajtoj pr turpin ton, jo pr nderin e Nazimes Nga Hamdi Jupe Nazimeja shte nj adoleshente, vetm 18 vjec, ndrsa ne gazetart, m i riu 22 dhe m i vjetri mbi shtatdhjet vjec. Por ne iu sulm asaj si nj lukuni cakenjsh, kush e kush t shqyente ndonj cop nga trupi dhe shpirti i saj i vrar

No Pic available
  • 2010-09-02

Zbulohet flamuri i luftës së Vlorës

Mbushen sot 90 vjet nga lirimi i qytetit bregdetar prej italianve. U valvit m 2 shtator 1920 Vetm rastsia na dha nj dhurat t muar: disa dit m par identifikuam flamurin q sht valvitur n Vlor m 2 shtator 1920, kur qyteti u lirua nga pushtimi italian. Ndodhi fare papritur. Po krkonim n Arkivin Qendror

No Pic available
  • 2010-08-31

Minatorët, telefonata nga nëntoka me familjarët

Kili Kan kontaktuar pr her t par me t afrmit e tyre pas tri javsh Minatort q kan mbetur nn tok n Kili pr m shum se tri jav kan kontaktuar pr her t par me telefon me t afrmit e tyre. 33 minatort foln me radh me familjet e tyre, nga nj minut secili. Ky veprim u b pr t prmirsuar disi gjendjen e tyre t