Rezultate te kerkimit per termin: +Shpton

Total: 36
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.443Z

Dixhitalizimi shpton trashgimin gojore

M n fund trashgimia kulturore shpirtrore mund t konsiderohet e shptuar. Mbi 1200 mij or regjistrime, pasuri e Institutit t Kulturs Popullore u dixhitalizua, fal nj projekti t nisur tre vjet m par n Institutin e Antropologjis Kulturore n bashkpunim me Arkivin audiovisual t Vjens, me nj fond prej 180

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.874Z

Anija shqiptare i shpton mbytjes

Nj anije shqiptare i ka shptuar paq mbytjes n ujrat greke. Anija Pukzani e ngarkuar me skrap, ka lajmruar pr nj defekt n motorin e saj. Ajo po i drejtohej portit te Volosit kur kapiteni ka lajmruar kapiterin e portit Kimi n Peloponez pr defektin n fjal. N anije ndodheshin 15 antar ekuipazhi, t gji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.345Z

Benzeman e shpton air-bag

Incident trafiku pr Karim Benzema. Sulmuesi i Real Madrid po kthehej n shtpi pas humbjes nga Barcelona, kur, rreth 2 t nats, vetura e tij e tipit Audi Q7 ka prfunduar s pari duke u prplasur pr muri e m pas pr nj lisi q ndodhej aty pari. Derisa makina e ish futbollistit t Olympique Lyon sht dmtuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.928Z

Iran, gruaja i shpton ndshkimit mesjetar

Autoritetet në Iran kanë njoftuar se një grua e dënuar për tradhti bashkëshortore nuk do t’i nënshtrohet dënimit që parashikon goditjen e saj me gurë deri në vdekje. Por ende nuk është e qartë nëse autoritetet e kanë hequr ose jo dënimin me vdekje ndaj Sakineh Mo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.750Z

Hefner shpton shkrimin “Hollywood”

Playboy ka arritur të shpëtojë shkrimin e famshëm me të bardhë në kodrat e Los Angeles “Hollywood”. Hugh Hefner ka dhuruar 900 mijë dollarë duke plotësuar shumën 12.5 milionë dollarë, fond ky që do shërbejë për të shpëtuar gërmat që simbolizojnë histori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.428Z

Polemika dhe tension në Elbasani-Tirana 1-1

Nj penallti i shpton 24 her kampiont e Shqipris Nj penallti e shpton Tirann nga humbja n ndeshjen e par t Kampionatit t 72 kombtare, t luajtur dje n stadiumin “Ruzhdi Bizhuta” kundrejt debutuesit Elbasani, t saporikthyer n Kategorin Superiore, pas nj sezoni n Kategorin e Par. Stadiumi is

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.590Z

Australi. Ndalohet shitja e ujit me shishe plastike

Nj qytet australian ka vendosur ti jap fund nj trendi q n vend konsiderohet sa ekstravagant aq dhe i rrezikshm. Bhet fjal pr ujin me shishe. Bundanoon, qyteza 160 km n jug t Sidneit hyn n histori si vendi i par n bot q ndalon shitjen e ujit me shishe plastike. Banort e pritn me brohori lajmin q sipa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama