Rezultate te kerkimit per termin: +Shprdorim

Total: 22
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Falsifikoi dokumente, pranga

Librazhd (start)- Policia e Elbasanit ka ndaluar sot dy shtetas, t akuzuar pr falsifikim dokumentesh dhe shprdorim detyre. Operacioni i koduar Sopoti, u ka vn prangat shtetasve Fatmir Venetiku, 41 vje, me banim n Librazhd, si dhe Bashkim Hoxha, 50 vje, lindur n Zdrajc dhe banues n Librazhd. Vene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.764Z

Fier, Shtyhet sërish vendimi për komisionerët e Rruzhdijes

sht shtyr pr her t dyt seanca gjyqsore n ngarkim t 5 komisionerve t qendrs zgjedhore n Rruzhdije te Fierit, t akuzuar pr shprdorim t detyrs n zgjedhjet e 28 qershorit. Gjyqtari i shtjes, Roland Jaupaj e ka shtyr pr datn 5 Maj seancn e radhs, pr shkak t mungess s avokatve t dy komisionerve t djatht.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Kodheli: Bumi i prfshir n trafik armsh

Zdhnsja e Partis Socialiste Mimi Kodheli, ka akuzuar edhe nj her ish-ministrin e Drejtsis Aldo Bumi pr shprdorim detyre, n kohn q drejtonte ministrin n fjal, duke akuzuar si t prfshir n trafikun e armve. E sigurojm Aldo Bumcin se zelli me t cilin ai i shrben klanit Berisha, nuk do ta shptoj dot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

Dmtimi i pyjeve, ndalime

Dhjet persona jan ndaluar n qarkun e Dibrs, n nj operacion t ndrmarr nga policia, q synonte parandalimin e prerjeve t drurve n pyje. Policia ka bllokuar 10 automjete t tonazhit t rnd, t ngarkuar me lnd drusore. Gjasht prej automjeteve jan bllokuar n Peshkopi, dhe katr t tjerat n zonn e Burrelit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.771Z

Ekspertët e ligjit: Shkeljet gjatë zgjedhjeve i heton Prokuroria

Paraqitja nga kreu i grupit kuvendor socialist Gramoz Rui t disa kartave t identitetit, sipas tij t falsifikuara, si prov manipulimi t zgjedhjeve, pr ekspertt e ligjit nuk konsiderohet kurrsesi nj fakt q mund t’i shptoj ligjit dhe aq m pak, t zgjidhet me vullnet politik. Pr Saimir Vishn, krye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Gjykata l n qeli ish-zvendsministrin Jaka

Gjykata e Rrethit Gjyqsor Tiran vendosi sot t lr n fuqi masn e siguris arrest me burg pr ish- zvendsministrin e Punve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit, Nikolin Jaka, i cili akuzohet pr abuzime me tenderat e rrugve. Ish- zevendsministri Jaka, prmes prfaqsuesit t mbrojtjes ligjor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.180Z

Lejet e të dënuarve në pranga tre persona

Tre zyrtare t Burgut t Rrogozhins mes tyre dhe vet drejtori, kan rn n pranga ndrsa nj tjetr sht shpallur n krkim. Burime zyrtare t Prokuroris bjn me dije se Drejtori i Burgut t Rrogozhins Pajtim Murrja dhe dy specialist t edukimit punonjs t ktij burgu Denis Tosku dhe Ismail umani akuzohen pr korrups

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama