Rezultate te kerkimit per termin: +Shperndarjes

Meta: total 1000 / total_found 2371 / time 0.087 / keyword[0] shperndarjes / docs[0] 2371 / hits[0] 3186 /
No Pic available
  • 2017-03-30

Vjedhja e 640 mln lekëve, në gjyq dy ish drejtuesit e lartë të CEZ

Përfundojnë hetimet dhe dërgohen për gjykim dy ish drejtuesit e lartë të CEZ, Jan Ivan e Jozef Hajasek. Prokuroria e Tiranës i akuzon për veprën penale të “mashtrimit” me pasoja të rënda, të kryer në bashkëpunim dhe me Kastriot Ismailaj.  Sipas prokurorisë te pa

No Pic available
  • 2017-03-30

Vjedhja e 640 milionë lekëve, në gjyq dy ish-drejtuesit e lartë të CEZ

Përfundojnë hetimet dhe dërgohen për gjykim dy ish drejtuesit e lartë të CEZ, Jan Ivan e Jozef Hajasek. Prokuroria e Tiranës i akuzon për veprën penale të mashtrimit me pasoja të rënda, të kryer në bashkëpunim dhe me Kastriot Ismailaj. Sipas prokurorisë te pandehurit kane krijuar nj

Liberalizmi i tregut te energjise
  • 2017-02-16

Liberalizmi i tregut te energjise

p styletext-align justifyMinistria e Energjise ka pranuar kerkesen e bizneseve per ti dhene me shume afat kompanive per te dale ne treg te lire me qellim sigurimin  e energjise Jane 73 kompani te lidhura me rrjetin 35 kilovolt te cilat nga ky fillim viti duhej te siguronin vete energjine elektrik

mimi i energjise nuk ndryshon
  • 2017-02-15

mimi i energjise nuk ndryshon

p styletext-align justifymimi i energjise nuk do te ndryshoje Ministri Damian Gjiknuri pranoi se qeveria nuk ka mbajtur premtimin elektoral per te ulur me 6 TVSH-ne per konsumatoret familjare Por sipas tij ky premtim do te realizohet mandatin e ardhshem Nderkohe administratori i operatorit te shpern

No Pic available
  • 2017-02-09

Avokatja e Shtetit Alma Hicka në konflikt interesi, i shoqi avokat i CEZ

I shoqi i Avokates së Shtetit Alma Hicka, e cila ka nënshkruar marrëveshjen me CEZ ku i fallen 600 milionë euro, ka përfaqësuar CEZ si avokat në disa gjyqe të zhvilluara në Tiranë, duke shënuar skandalin më të ri zbuluar lidhur me marrëveshjen që bëri qeveria socilaiste me kompaninë

Hetim pasurise se kreut te AMA-s Gentian Sala
  • 2017-01-24

Hetim pasurise se kreut te AMA-s Gentian Sala

brbrDeputetet demokrate te Komisionit te Medias kane vendosur ti drejtojne nje kerkese dy institucioneve Prokurorise se Pergjithshme dhe Inspektoratit te Larte te Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive per te hetuar kreun e autoritetit te mediave audiovizive Gentian Sala per ceshtjen e shperndarjes s

Emergjencat MM dhe FA vijojne shperndarjen e ndihmave
  • 2017-01-21

Emergjencat MM dhe FA vijojne shperndarjen e ndihmave

brbrVec transportit te ndihmave me helikopter ne zonat e bllokuara nga bora ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura kane vijuar shperndarjen e ndihmave edhe per familjet ne nevojebr Ditet e fundit shperndarja e ndihmave per keto familje eshte perqendruar ne njesite administrative Maqellare Sll