Rezultate te kerkimit per termin: +Shprehimisht

Meta: total 1000 / total_found 1995 / time 0.001 / keyword[0] shprehimisht / docs[0] 1995 / hits[0] 2199 /
Sekretet e hoteleve që (ndoshta) më mirë mos i zbuloni! 
  • 2019-03-12

Sekretet e hoteleve që (ndoshta) më mirë mos i zbuloni! 

A janë gjithmonë çarçafët të pastër? Ja cilat janë sekretet që hotelet nuk duan që ju ti dini Cili është objekti më i pistë në një dhomë hoteli, ai që do të ishte më mirë të mos e preknit me dorë? A janë vërtet të gjitha dhomat e ezauruara? Çfarë ndodh me takëmet? Nëse

Suedia, sekreti i baballarëve me kohë të plotë. Një vit me fëmijët e tyre
  • 2019-02-26

Suedia, sekreti i baballarëve me kohë të plotë. Një vit me fëmijët e tyre

Ka një vend në Europë ku burrat gjithashtu marrin pushim të gjatë për të qëndruar me fëmijët e tyre. Dhe gratë nuk heqin dorë nga karrierat e tyre Ngjan si një bar i vogël, i pikturuar me ngjyrë të kuqe, i rrethuar nga shtyrje të dëborës dhe i rrethuar me pemë. Brenda, zërat e k

Abuzimi me tenderët, lirohen nga Gjykata 2 ish-zyrtarët e ministrisë së Drejtësisë
  • 2019-02-08

Abuzimi me tenderët, lirohen nga Gjykata 2 ish-zyrtarët e ministrisë së Drejtësisë

Gjykata e Tiranës ndryshon masën e sigurisë për dy ish-zyrtarët e Ministrisë së Drejtësisë, Aurel Lamçe dhe Arlind Alikajn, duke i lënë në Arrest në shtëpi. Seanca u zhvillua me dyer të mbyllura, ndërsa masa e sigurisë u zhvillua vetëm për dy prej të ish-zyrtarëve, ndërkohe q

No Pic available
  • 2019-02-07

Albin Kurti, politikani i suksesshëm anakronik për të cilin Shqipëria ska nevojë

Nga Besart KADIA Supozoni se merrni një  biletë dhuratë për të vizituar Ishujt Samoa (shtet i pavarur që nga viti  1997) dhe shihni me sytë tuaj se ky shtet i ri është i varfër, shumë më  i varfër se shtetet fqinje të Zelandës së Re dhe të Australisë. A do të  filloni të mend

Korrupsioni, Vasili sulmon timonin dhe tepsinë e Ramës
  • 2019-02-03

Korrupsioni, Vasili sulmon timonin dhe tepsinë e Ramës

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka deklaruar se Transparency Internation dhe OSBE i kanë vënë vulën korrupsionit të qeverisë Rama. Në një dalje për mediat nga selia e LSI-së, Vasili ka thënë se i ashtuquajturi timoni dhe tepsia e Ramës kanë zhytur vendin drejt korrupsioni

POPULIZMI NË RRITJE, 7 VENDE KUNDËR BE-SË
  • 2019-01-17

POPULIZMI NË RRITJE, 7 VENDE KUNDËR BE-SË

Nga: Christoph Hasselbach Jo vetëm në Britaninë e Madhe që kërkon Brexit-in, në të gjitha vendet e Bashkimit Europian janë forcuar partitë që e refuzojnë BE siç është sot. Por jo në çdo gjë këto partitë antieuropiane janë të një mendimi. Gjermani – Alternativa për Gjerma

Shqipëri: Fëmijët bëjnë edhe punë të rënda
  • 2019-01-12

Shqipëri: Fëmijët bëjnë edhe punë të rënda

Kush është i varfër është i varfër pavarësisht nga mosha. Varfëria detyron fëmijët të punojnë në Shqipëri. Sipas të dhënave të Qendrës për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve (CRCA) 7 përqind e fëmijëve punojnë, ndërkohë që 12 mijë kanë braktisur shkollën. Pjesa më