Rezultate te kerkimit per termin: +Shprndarja

Total: 54
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.348Z

Hapja e shkollave, probleme me shpërndarjen e librave

Dibr Shkak pr kto vonesa kan qen distributort e shprndarjes s teksteve shkollore Ndonse edhe pak dit na ndajn nga nisja e vitit t ri shkollor, problem shqetsues n rajonin e Dibrs mbetet ende shprndarja e librave shkollor pr nxnsit. Kshtu, nse n qendrat e rretheve si Peshkopi, Bulqiz dhe Burrel ka n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.390Z

Sot nis shpërndarja e teksteve në gjimnaze

Botimet N radht e librave mungon vetm ai i arteve pr klasat e nnta Sot, n orn 09:00, do t nis shprndarja e teksteve shkollore n t gjitha shkollat e mesme t vendit. Burime nga Ministria e Arsimit dhe Shkencs bjn t ditur se ka prfunduar przgjedhja e teksteve q do t jen pjes e “librarive”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.241Z

Port Au Prince, fantazma e të mbijetuarve

Kto pamje dshmojn m s miri at q po prjeton Haiti n kto or. Qindra mijra njerz n mshir t fatit. Shprndarja e ndihmave humanitare sht tepr e ngadalt. N shenj proteste banort e mbijetuar nga trmeti i pak ditve m par, kan krijuar postblloqe me kufomat e lna npr rrug. Shprndarja e ndihmave ka hasur n n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.175Z

Madeira, arrin në 42 numri i viktimave

Ka arritur n 42 numri i viktimave si pasoj e prmbytjeve dhe rrshqitjeve t dheut n ishullin e Madeira n Portugali. Autoritetet lokale kan nisur nj operacion t madh pr pastrimin e zons, n nj koh q mendohet se shum trupa t pajet mund t ken prfunduar n oqean si pasoj e trheqjes s ujrave. Ka filluar shpr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.428Z

Gjimnazet dhe 9-vjeçaret, vlerësim me kredite

Tekstet shkollore do t shiten n institucionet prkatse, jo m n librarit e vendit Ndryshe nga prvojat e kaluara, Ministria e Arsimit dhe Shkencs ka vendosur q nxnsit e shkollave t mesme edhe ato 9-vjeare t vlersohen jo vetm me nota, por edhe me pik e kredite. Funksioni i t cilave, sipas burimeve nga M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.598Z

Kartolina e Vitit të Ri, nis shpërndarja për pensionistët

Nis shprndarja e shprblimit pr Festat e Fundvitit pr rreth 550 mij pensionist n t gjith vendin. Si ishte lajmruar prej mngjesit t s marts pran zyrave t posts, pensionistt krahas pensionit kan prfituar edhe 2500 lek shprblim. Pr t mos krijuar mbingarkes sht hartuar edhe nj grafik pr shpndarjen e shpr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.422Z

Kategoritë që përfitojnë librat shkollorë falas

Kompensimi i teksteve, 100 për qind për familjet në nevojë. Shpërndarja në shkolla, drejtoritë do të mbikëqyrin procesin. Tekstet shkollore kt vit akademik do t subvencionohen vetm pr disa kategori nxnsish. Ministria e Arsimit dhe Shkencs ka prcaktuar se kompensim t te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama