Rezultate te kerkimit per termin: +Shpyllezimi

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.000 / keyword[0] shpyllezimi / docs[0] 14 / hits[0] 14 /
Natyralistet bejne perpjekje per shpetimin e specieve te rrezikuara
  • 2011-06-20

Natyralistet bejne perpjekje per shpetimin e specieve te rrezikuara

Vime keshtu ne rubriken tone te perjaveshme Prirjet e Gjelbra.  Sot do tju njohim me punen e Qendres se Gjelber te Ballkanit per Shpetimin dhe Riprodhimin e Faunes me ekspoziten The Deep te Muzeut te Historise se Natyres ne Londer qe hedh drite mbi jeten ne thellesite e oqeaneve dhe perpjekjet e

Shpyllezimi ne Kine rrezik per jeten
  • 2011-01-04

Shpyllezimi ne Kine rrezik per jeten

Një zyrtar i lartë kinez informoi gjatë ditës se përparimi i shketëtirave mbi zonat e gjelbërta është shndërruar në një problem serioz, i cili i kushton që tani jetën shumë personave çdo vit dhe dëmton rënd&e

No Pic available
  • 2010-12-09

Tragjedia e te perbashketes si te mos perseritet

Tragjedia e Shkodres kishte vite qe luhej ne prapaskene. Here pas here jepte sinjale shqetesuese si me shperthimet e pazakonta te Kirit Gjadrit ndonjehere edhe me Drinin e Bunen. Tek sheh mijera vellezer me shtepi e katandi te fundosura nen uje ku nuk dihet se sa do qendrojne fjalet dhe komentet beh

No Pic available
  • 2010-12-08

Shkodra si te mos perseritet

Tragjedia e Shkodres kishte vite qe luhej ne prapaskene. Here pas here jepte sinjale shqetesuese si me shperthimet e pazakonta te Kirit Gjadrit ndonjehere edhe me Drinin e Bunen. Tek sheh mijera vellezer me shtepi e katandi te fundosura nen uje ku nuk dihet se sa do te qendrojne fjalet dhe komente

Marina dhe avioindustria amerikane shqyrtojne karburantet alternative
  • 2010-10-27

Marina dhe avioindustria amerikane shqyrtojne karburantet alternative

Shqetesimet per ndryshimet e klimes cmimet e paqendrueshme te naftes dhe derdhja masive ne Gjirin e Meksikes po i intensifikojne thirrjet per ti dhene fund varesise se Amerikes tek nafta. Ne kerkim te alternativave Marina amerikane dhe industria e aviacionit per pasagjeret po shqyrtojne mundesine e

Shkoder rreshqitjet e dheut izolojne Komunen Shllak
  • 2010-10-10

Shkoder rreshqitjet e dheut izolojne Komunen Shllak

Rreth 40 shtepi ne kete komune e cila ndodhet ne kufi me Tropojen kane pesuar demtime te medha 10 prej te cilave jane bere te pabanueshme. Aktualisht rruga qe lidh kete zone me Shkodren eshte e pakalueshme per shkak te rreshqitjeve te dheut ne fshatrat Bene Ukbibaj Vukaj Fushe-Rate dhe Barcole. Prob