Rezultate te kerkimit per termin: +Shqetsim

Total: 242
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.212Z

Shqetsim uji i ndotur

Banorët e fshatit Rrapëz në komunën e Kolonjës, furnizohen me ujë të ndotur në banesat e tyre megjithëse ujësjellësi është ndërtuar vitin e fundit. Ata ankohen se uji i pijshëm përzjehet me ujrat e zeza. “Uji i pijshëm është shumë i ndotur. Problemi e kemi ngritu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Rezolut pr Reformn n Drejtsi

Start (Tiran)-Shoqata e gjyqtarve ka reaguar pr mnyrn se si Reforma n Drejtsi po evoluon. Gjyqtart, n asistencn e Transparency International Albania, kan hartuar nj rezolut ku krkojn prfshirjen e tyre dhe t grupeve t interesit n hartimin e Reforms n Drejtsi. Ndrkoh, TIA kane organizuar nje seanc dgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.375Z

Haxhinasto: Shqetsim pr ritmet dhe transparencn e reforms zgjedhore

Lvizja Socialiste por Integrim ka shprehur shqetsimine saj lidhur me vonesta n Reformn Zgjehdore. N nj deklarat pr shtyp, Kryetar i Komitetit Drejtues Kombetar te LSI, zoti Edmond Haxhinasto u shpreh se ritmet me t cilat po ecn reforma zgjedhore nuk reflektojne as vullnetin e shprehur politik te pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.991Z

Qllonte me arm, pranga

Nj 30-vjear sht ndaluar mbrmjen e shkuar nga policia n lagjet periferike t Tirans. Arrestimi i A. B u b pr shkak, se ai qllonte me arm zjarri t tipit Kallashnikov, n ajr, duke ushqetsim pr banort. Ngjarja ndodhi n rrugicat pran lagjes Kodra e Priftit n kryeqytet. Burimet policore saktsojn se 30-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.279Z

Rompei viziton sot Kosovën

Presidenti i Bashkimit Europian, Herman Von Rompei, viziton sot Kosovn, ndalesa e tij e tret n turneun ballkanik. Ai do t takohet me Presidentin Fatmir Sejdiu, kryeministrin Hashim Thai dhe drejtues t misionit t Bashkimit Europian n Kosov, Euleks. Nj dit m par ai ndaloi n Slloveni, Kroaci dhe Serbi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.862Z

Shqetsimi & stresi i provimeve ndikon n kujtes

Shkenctart paralajmrojn pr shqetsimin e nxnsve gjat sezonit t provimeve.Presioni i prindrve dhe stresi provimeve tek disa nxns pr disa or ndikon n mos funksionimin e kujtess. Zgjidhja e saj sht qetsia dhe nj gjum i rehatshm. Gjat zhvillimit t provimit sht m se normale q nxnsi t k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.459Z

Ankesat, Facebook dhunon të dhënat personale

Anëtarët e Komisionit të Ligjeve rekomandojnë masa administrative për shkelësit e ligjit Komisionerja pr Mbrojtjen e t Dhnave Personale, Flora abej, ka ngritur dje shqetsimin e dhunimit t privatsis nprmjet Facebook-ut. Komentet e saj u bn gjat diskutimit n Komisionin e Ligjev

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama