Rezultate te kerkimit per termin: +Shqetsimet

Meta: total 88 / total_found 88 / time 0.000 / keyword[0] shqetsimet / docs[0] 88 / hits[0] 96 /
Lidhja e rrezikshme mes problemeve t dhmbve dhe tumoreve
  • 2017-08-03

Lidhja e rrezikshme mes problemeve t dhmbve dhe tumoreve

Kush vuan nga inflamacionet dhe periodontiti ka m shum rrezik pr tiu zhvilluar nj tumor, sidomos n ezofag. Hipotezat: bakteret q shkaktojn pezmatim n goj migrojn dhe bjn fole n organet e tjera Çshtja mund t duket shum e çuditshme, por ka nj baz t fort shkencore: ka nj lidhje mes infeksioneve kroni

Nga Ali Demi në Manhattan- Metropoli, kujtesa , identiteti
  • 2017-03-02

Nga Ali Demi në Manhattan- Metropoli, kujtesa , identiteti

Sadedin Mezuraj Pas një izolimi gati gjysëmshekullor, në fillim të viteve 90-të Shqipëria përjetoi big bang-un e emigracioneve masive. Ekzili, si narrativë biblike dhe metaforë, nënkupton një çarje, një dalje dhe çvendosje drejt një shtegu të ri, në kërkim të tokës së premuar. P

Një meditim për heronjtë e pavarësisë dhe një replikë me Ben Blushin
  • 2015-11-30

Një meditim për heronjtë e pavarësisë dhe një replikë me Ben Blushin

Nga Agim Shehu*   Në qarkullimin e përfytyrimeve me dritë Shqipërie që ngjall 28 Nëntori, Dita e Pavarësisë dhe e Çlirimit, mu shfaq dhe fyerja e papritur dhe e çudiçme që Ben Blushi i bëri publikisht e me nënthënie tallëse Ismail Bej Qemalit: Kam dëgjuatr, se Ismail Qemali

Retkoceri tregon për “tmerrin” që po ndodh në KUR Prishtina
  • 2015-08-29

Retkoceri tregon për “tmerrin” që po ndodh në KUR Prishtina

Selatin Retkoceri i emruar në poztinë e U.D. të Kryeshefit Ekzekutiv nga Bordi i Drejtorëve i KUR "Prishtina", përmes një kumtesë dërguar mediave ka treguar për parregullësit që po ndodhin brenda këtij institucionit. Më poshtë mund ta lexoni letrën e tij të plotë: Përfaq

Reforma Territoriale, Rama fton Bashn n takim
  • 2014-03-22

Reforma Territoriale, Rama fton Bashn n takim

Kryeministri Edi Rama shpreh gadishmrin pr tu takuar me Kryetarin e Partis Demokratike Lulzim Basha n lidhje me reformn territoriale. Prmes nj letre drejtuar kreut t opozits, Rama shprehet se sht i gatshm pr t diskutuar me Bashn mbi shqetsimet n lidhje me reformn territoriale. “Lejomni tju

Ndryshon numrin e celularit për ti ikur telefonatave të Ronaldos!
  • 2013-05-08

Ndryshon numrin e celularit për ti ikur telefonatave të Ronaldos!

Nëse mendoni se në botë nuk egzistonë femer që do ti thotë Jo,Kristiano Ronaldos atëhere e keni shumë gabim! Rijan Sadzhen, një modele nga Anglia është dashur disa herë ta ndryshoj numrin e celularit për ti ikur telefonatave të yllit portugez Kristiano Ronaldos. Sipas,

No Pic available
  • 2010-09-02

Britani e Madhe, nis gara për kreun e laburistëve

Lidershipi Ka filluar votimi, zgjedhja bhet m 25 shtator. Pes jan kandidatt n gar Me zgjedhjen e David Cameron n postin e Kryeministrit britanik, u hap edhe gara pr pasuesin e Gordon Brown si lideri i Partis Laburiste. Kandidatt jan pes: David Miliband, ish-ministr i punve t Jashtme; Ed Miliband, v