Rezultate te kerkimit per termin: +Shqetsimi

Meta: total 91 / total_found 91 / time 0.000 / keyword[0] shqetsimi / docs[0] 91 / hits[0] 101 /
Prane Fan Nolit te madh  në 50 vjetorin e vdekjes
  • 2015-12-20

Prane Fan Nolit te madh  në 50 vjetorin e vdekjes

  Agim Shehu Poet, Shkrimtar     Po hyjmë në festën e Krishtlindjes. Edhe pse sot Kisha Ortodokse se kujton më Arkitektin dhe Atin e Madh të saj, Ai ndodhet natyrshëm në vatrën e Tij. Na vjen si një reze drite prej Perëndie edhe nëpër retë e zeza që emisarët e zinj

Justina
  • 2014-12-14

Justina

Transmetuar me 13122014 - 2051 Nga Edison Ypibr br Do ju rrefej per nje njeri te jashtezakonshem nje njeri lindur per te kendur qe djajte e kuq e shndrruan ne njeri per te jetuar per te vuajturbr br Breda refuzimit te cdo gjeje qe i beja asaj kohe te my

Reforma Territoriale, Rama fton Bashn n takim
  • 2014-03-22

Reforma Territoriale, Rama fton Bashn n takim

Kryeministri Edi Rama shpreh gadishmrin pr tu takuar me Kryetarin e Partis Demokratike Lulzim Basha n lidhje me reformn territoriale. Prmes nj letre drejtuar kreut t opozits, Rama shprehet se sht i gatshm pr t diskutuar me Bashn mbi shqetsimet n lidhje me reformn territoriale. “Lejomni tju

Kush ishte Prend Doçi-Abati i Mirdits
  • 2013-07-12

Kush ishte Prend Doçi-Abati i Mirdits

Nga Albana Melyshi Lifschin Abati i Mirdits- me kt emn e kan quejt e mundet me u than pr siguri se nuk asht kund nj skaj Shqypnijet ku burrat e mençm dhe t kalemit t mos ta ken ndje e prmend kt emr. Gjergj Fishta Njeri i jashtzakonshm n çdo kuptim, Franc Nopça. Ai ishte i vetmi djal i familjes dh

No Pic available
  • 2011-08-31

Këmbanat e Greqisë bien për Tiranën

Nga Artan Mullaj   Shqetsimi i grekrve sillet si nj ngjll i trembur n teritorin helen, dhe sot, frika pr t ardhmen sht parafjala e jets s tyre. Trashgimtart e shklqimeve antike t qytetrimit, e kan haruar luksin e  krenaris  superiore t origjins, pr shkak t krizs s thell n vendin e tyre. Kjo k

No Pic available
  • 2010-09-02

PE, të enjten vlerësimi për heqjen e vizave

Komisioni Europian do t raportoj gojarisht t enjten pasdite para Komisionit t Punve t Brendshme, Drejtsis dhe Lirive Civile t Parlamentit Europian vlersimin e ekspertve europian pr misionin e fundit t kryer n 14 dhe 15 korrik lidhur me liberalizimin e vizave afatshkurtra pr qytetart shqiptar dhe bo

No Pic available
  • 2010-09-01

Vizat, Ministria e Jashtme shpjegon procedurat

Qeveria shqiptare i dorzoi dje Komisionit Evropian ecurin m t fundit t zhvillimeve q lidhen me procesin e lvizjes pa viza n zonn “Shengen”, e cila prfshin periudhn prej bisedimeve t fundit me ekspertt, q u zhvilluan n datat 14 dhe 15 korrik, deri tani. Ky informacion do t prdoret pre