Rezultate te kerkimit per termin: +Shqipri +Al +Kapone

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] shqipri / docs[0] 1963 / hits[0] 3554 / keyword[1] kapone / docs[1] 92 / hits[1] 154 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Parat e pista dhe qeveria

Parat e pista dhe pastrimi i parave t zeza,jan pjes e krimit t organizuar, me t cilat njerzimi u prball n fillimet e rrugs s shekullit t 21. Pasqyra e parave t pista sht komjuterizimin, ndrsa babai i tyre sht globalizmi. Ky lloj kriminaliteti po krcnon seriozisht sistemin politik dhe ekonomik t t