Rezultate te kerkimit per termin: +Shqipri

Meta: total 1000 / total_found 1959 / time 0.001 / keyword[0] shqipri / docs[0] 1959 / hits[0] 3550 /
No Pic available
  • 2017-06-04

HARMONIA FETARE, VLERA Q MUND T OFROJ SHQIPRIA N EUROP

Shqipria, ku jan t prfaqsuar t tria besimet:i maysliman, katolik dhe ortodoks, e ruan harmonin fetare si nj aset solid t shoqris. Pr kt diskutuan n Berlin prfaqsuesit e komuniteteve fetare nga Shqipria. “Komunitetet fetare n Shqipri: nj model frymzues i harmonis fetare n koht e ekstremizmit fe

REPLIKAT/ Kapja e grabitësve të bankës, skenar i Policisë? Rama sia përton komentuesit
  • 2017-02-15

REPLIKAT/ Kapja e grabitësve të bankës, skenar i Policisë? Rama sia përton komentuesit

Hip se të vrava, zbrit se të vrava. Ky është postulati me të cilin mund të shpjegohen komentet e ndryshme dhe kundër në lidhje me aksionin rrufe të policisë së shtetit për kapjen në kohë rekord të autorëve të grabitjes së parave të bankës së nivelit të dytë. Mes shumë aty

Produktet toksike që po helmojn fëmijët tanë
  • 2017-02-02

Produktet toksike që po helmojn fëmijët tanë

Ne jetojm n nj shoqri t orientuar drejt konsumit, q na shtyn t blejm produkte pr t cilat nuk kemi nevoj, shumica e t cilave jan t mbushura me kimikate t rrezikshme. Njerzimi sht vazhdimisht i ekspozuar ndaj toksinave, t cilat pr fat t keq jan t fshehura mir n t gjitha produktet ushqimore, mjeksore,

No Pic available
  • 2016-12-06

Formula e Kokëdhimës për zgjedhjen e deputetëve: Ti hiqet kompetenca kryetarit për të zgjedhur ata që ka qejf

Ish-deputeti i PS-së, Koço Kokëdhima gjatë një bashkëbisedimi me socialistët e Vlorës ka njoftuar për nismën e fundit që do të ndërmarrë lidhur me peticionin për mënyrën e zgjedhjes së deputetëve. Kokëdhima ka sqaruar zgjedhjet me formulën e Primareve, që sipas tij i japin të

Nishani në Top Story: Do të rikandidoj. Jeronim Bazo shkeli ligjin
  • 2016-11-29

Nishani në Top Story: Do të rikandidoj. Jeronim Bazo shkeli ligjin

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ishte këtë të hënë i ftuar në emisionin Top Story. Kreu i shtetit tregoi se do të rikandidonte për një mandat të dytë, por se nuk do të bëhej pjesë e lojërave politike. Nishani tha se do të rikthehej në politikë. Kreu i shtetit shpjegoi për

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën
  • 2016-11-03

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa bëri publike edhe emrat e atyre politikanëve, që sipas tij, konsiderohen kriminelë e të korruptuar. Lu tha se është përparim i jashtëzakonshëm, pasi S

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj
  • 2016-11-03

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj

Ambasadori i SHBA Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, u përgjigjet pyetjeve nga qytetarët në rrjetin social. Ai ka nënvizuar se politikanët e inkriminuar që kemi larguar kanë emra dhe janë publikë. Komenti im për orët e gjyqtarëve ka bërë që ata mos më pëlqejnë,