Rezultate te kerkimit per termin: +Shqipria

Meta: total 1000 / total_found 1587 / time 0.000 / keyword[0] shqipria / docs[0] 1587 / hits[0] 2906 /
BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët
  • 2016-09-16

BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët

BBC i ka kushtuar një artikull të gjatë mikpritjes së shqiptarëve, duke e lidhur me faktin se refugjatëve Europa po u kthen shpinën. Ndërsa, diku në Europë, një vend i vogël në Ballkan ka pritur refugjatët që ishin në luftë. Në këtë reportazh tregohen për shqiptarët e Kosovës

No Pic available
  • 2016-09-09

Kënga e Petro Markos për Halim Xhelon dhe dy vjersha të Halimit

MSc. Albert Habazaj, sudiues, ish-halimxheloist Kur ishim të vegjël, në vitet 1967-1974, nxënës në shkollën 8-vjeçare Halim Xhelo të vendlindjes time, në Tërbaçin e dashur, drejtori i shkollës, mësuesi madh, që vërtet e meritonte të ishte Profesor, poeti popullor i teksteve të kën

Një këshillë për Sali Berishën me probleme rozë në familjen e tij: Të mos marrë avokat një njeri me probleme po në fëmijëri, si Altin Goxhajn
  • 2016-09-04

Një këshillë për Sali Berishën me probleme rozë në familjen e tij: Të mos marrë avokat një njeri me probleme po në fëmijëri, si Altin Goxhajn

Ish-truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia sërish i kundërvihet ish-shefit të tij, duke e këshilluar që të mos përdorë njerëz si Altin Goxhaj kundër tij, pasi ata kanë problem me veten. Duke i kujtuar Goxhajt sërish historinë e fëmijërisë, por duke këmbëngulur se nuk është hom

No Pic available
  • 2016-09-03

Gjithmon e kam në zemër popullin tem, a e meritojmë këtë Shenjtore?

Foto 1 nga 53 Është një prej eventeve më të pritura të Jubileut. Dhe është edhe hapi i fundit i rrugëtimit eklezial i Nënë Terezës së Kalkutës, një prej figurave më të njohura të historisë së katolicizmit të '900-s. Nesër, në Sheshin e Shën Pjetrit në Vatikan, do t

A është kjo arsyeja pse Haklajt vranë Azemin? Reagon Klosi
  • 2016-08-16

A është kjo arsyeja pse Haklajt vranë Azemin? Reagon Klosi

E çfarë nuk është spekuluar në lidhje me vrasjen e Azem Hajdarit nga Fatmir Haklaj. Partia Demokratike ka mbrojtur variantin se ky ishte një eliminim politik, ndërsa tezat që kanë qarkulluar prej kohësh nuk janë provuar asnjëherë nga drejtësia shqiptare. Orët e fundit, Izet Haxhia, i

Izet Haxhia: E vërteta përse Fatmir Haklaj e vrau Azem Hajdarin
  • 2016-08-15

Izet Haxhia: E vërteta përse Fatmir Haklaj e vrau Azem Hajdarin

Nga Izet Haxhia   Libri i De Villers zbulon të verteten se perse e vrau Fatmir Haklaj, Azem Hajdarin. Vrasja e Azem Hajdarit, sipas drejtesise shqiptare, që ka dhene vendimin në të gjitha shkallet per të, eshte pa motiv. Perse e vrau Fatmir Haklaj, Hajdarin? Sepse kishte dore në vrasje

No Pic available
  • 2016-08-11

Haxhia vijon pendimin ndaj SHIK: Beqiri-Klosi dhe atentati me snajper

Nga Izet Haxhia Sot do merrem prape me avokatin po pa rene ne nivelin e tij, që rrin duke fyer e share poshte e larte neper mediat sociale. . .1)Zoti Idajet Beqiri, Librin e Gerard De Villers "Shqipria, Misioni Pamundur "nuk e kam shpikur une, ai egziston vertet, atje personazhe jane Klosi ,une d