Rezultate te kerkimit per termin: +Shqipria

Meta: total 1000 / total_found 1590 / time 0.000 / keyword[0] shqipria / docs[0] 1590 / hits[0] 2926 /
No Pic available
  • 2017-06-04

HARMONIA FETARE, VLERA Q MUND T OFROJ SHQIPRIA N EUROP

Shqipria, ku jan t prfaqsuar t tria besimet:i maysliman, katolik dhe ortodoks, e ruan harmonin fetare si nj aset solid t shoqris. Pr kt diskutuan n Berlin prfaqsuesit e komuniteteve fetare nga Shqipria. “Komunitetet fetare n Shqipri: nj model frymzues i harmonis fetare n koht e ekstremizmit fe

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën
  • 2016-11-03

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa bëri publike edhe emrat e atyre politikanëve, që sipas tij, konsiderohen kriminelë e të korruptuar. Lu tha se është përparim i jashtëzakonshëm, pasi S

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj
  • 2016-11-03

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj

Ambasadori i SHBA Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, u përgjigjet pyetjeve nga qytetarët në rrjetin social. Ai ka nënvizuar se politikanët e inkriminuar që kemi larguar kanë emra dhe janë publikë. Komenti im për orët e gjyqtarëve ka bërë që ata mos më pëlqejnë,

BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët
  • 2016-09-16

BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët

BBC i ka kushtuar një artikull të gjatë mikpritjes së shqiptarëve, duke e lidhur me faktin se refugjatëve Europa po u kthen shpinën. Ndërsa, diku në Europë, një vend i vogël në Ballkan ka pritur refugjatët që ishin në luftë. Në këtë reportazh tregohen për shqiptarët e Kosovës

No Pic available
  • 2016-09-09

Kënga e Petro Markos për Halim Xhelon dhe dy vjersha të Halimit

MSc. Albert Habazaj, sudiues, ish-halimxheloist Kur ishim të vegjël, në vitet 1967-1974, nxënës në shkollën 8-vjeçare Halim Xhelo të vendlindjes time, në Tërbaçin e dashur, drejtori i shkollës, mësuesi madh, që vërtet e meritonte të ishte Profesor, poeti popullor i teksteve të kën

Një këshillë për Sali Berishën me probleme rozë në familjen e tij: Të mos marrë avokat një njeri me probleme po në fëmijëri, si Altin Goxhajn
  • 2016-09-04

Një këshillë për Sali Berishën me probleme rozë në familjen e tij: Të mos marrë avokat një njeri me probleme po në fëmijëri, si Altin Goxhajn

Ish-truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia sërish i kundërvihet ish-shefit të tij, duke e këshilluar që të mos përdorë njerëz si Altin Goxhaj kundër tij, pasi ata kanë problem me veten. Duke i kujtuar Goxhajt sërish historinë e fëmijërisë, por duke këmbëngulur se nuk është hom

No Pic available
  • 2016-09-03

Gjithmon e kam në zemër popullin tem, a e meritojmë këtë Shenjtore?

Foto 1 nga 53 Është një prej eventeve më të pritura të Jubileut. Dhe është edhe hapi i fundit i rrugëtimit eklezial i Nënë Terezës së Kalkutës, një prej figurave më të njohura të historisë së katolicizmit të '900-s. Nesër, në Sheshin e Shën Pjetrit në Vatikan, do t