Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiprin

Meta: total 1000 / total_found 1109 / time 0.000 / keyword[0] shqiprin / docs[0] 1109 / hits[0] 1659 /
No Pic available
  • 2019-04-01

Integrimi/ BE ka mbyllur derën për 5 vitet e ardhshme, Barley: Shqipëria duhet të

Dy partitë e mëdha gjermane kanë  bërë të njohur programet e tyre zgjedhore. Sa i përket Ballkanit Perëndimor që të dyja partitë janë të mendimit se ai e ka vendin në BE, kur ti ketë plotësuar kushtet e duhura. Por ato kanë qëndrime të ndryshme, sa i përket shpejtësisë së int

No Pic available
  • 2018-01-01

Rama e nis vitin 2018 me një foto familjare

Vitin 2018 kryeministri Edi Rama e ka nisur sërish me një urim për shqiptarët, të cilin e shoqëron me një foto familjare nga festimet e mbrëmshme në Tiranë. Postimi i kryeministrit Rama: MIRËMËNGJES  dhe me këtë imazh të ardhjes së Vitit të Ri në Tiranë, ju uroj megjithë zemër

A u shit Kosova në Mukje? Sadik Premte përballë Malëshovës
  • 2017-08-03

A u shit Kosova në Mukje? Sadik Premte përballë Malëshovës

Prof. Xhelal Gjeçovi Në këto vite të mendimit të lirë, është shkruar e diskutuar shumë për Mukjen  dhe nuk është bërë keq, pasi përmes tyre janë ballafaquar e sqaruar mjaft probleme të diskutueshme të kësaj  ngjarje. Por, përqendrimi i vëmendjes tek Mukja duket se nuk ka qenë

No Pic available
  • 2017-06-04

HARMONIA FETARE, VLERA Q MUND T OFROJ SHQIPRIA N EUROP

Shqipria, ku jan t prfaqsuar t tria besimet:i maysliman, katolik dhe ortodoks, e ruan harmonin fetare si nj aset solid t shoqris. Pr kt diskutuan n Berlin prfaqsuesit e komuniteteve fetare nga Shqipria. “Komunitetet fetare n Shqipri: nj model frymzues i harmonis fetare n koht e ekstremizmit fe

Moti i keq/ Ministria e Transporteve: Evitoni qarkullimin pa zinxhirë, ja akset problematike
  • 2017-01-06

Moti i keq/ Ministria e Transporteve: Evitoni qarkullimin pa zinxhirë, ja akset problematike

I ftohti dhe dëbora ka mbërritur jo vetëm në zonat veriore, por edhe në Shqiprinë e mesme dhe në bregdet. Tirana dhe Durrës si janë zbardhur nga dëbora pas më shumë se 7 vitesh. Më problematike paraqitet situata në disa akse rrugore në veri të vendit, ndërsa Ministria e Transportit

Myslim Pashaj: Sali Berisha, para drejtësisë për kufirin detar me Greqinë. Tensionoi marrëdhëniet mes dy vendeve
  • 2016-11-26

Myslim Pashaj: Sali Berisha, para drejtësisë për kufirin detar me Greqinë. Tensionoi marrëdhëniet mes dy vendeve

Koloneli i Detit, Myslim Pashaj, ai që ndali ish-kryeministrin Sali Berisha ti falë det Greqisë, flet për çështjen e kufirit detar me Greqinë dhe përplasjen e tensionimin të marrëdhënieve me Athinën zyrtare, gjatë këtyre ditëve. Myslim Pashaj u bën thirrje organeve ligjore, që S

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën
  • 2016-11-03

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa bëri publike edhe emrat e atyre politikanëve, që sipas tij, konsiderohen kriminelë e të korruptuar. Lu tha se është përparim i jashtëzakonshëm, pasi S