Rezultate te kerkimit per termin: +Shqipris +Edi +Rama

Meta: total 244 / total_found 244 / time 0.002 / keyword[0] shqipris / docs[0] 2271 / hits[0] 4292 / keyword[1] edi / docs[1] 100741 / hits[1] 201317 / keyword[2] rama / docs[2] 136880 / hits[2] 441174 /
No Pic available
  • 2016-11-29

Rama: Dhjetori ska të bëjë me Bundestagun, presim mbështetjen e Gjermanisë

Pas takimit me kancelaren Angela Merkel në Berlin në intervistë për DW kryeministri i Shqipërisë prononcohet për raportet Gjermani-Shqipëri dhe marrëdhëniet në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Intervista DW: Z. kryeministër sot është dita dita e flamurit, dhe ju qendroni në Gjermani,

No Pic available
  • 2016-11-29

Dhjetori ska të bëjë me Bundestagun, presim mbështetjen e Gjermanisë

Kryeministri Edi Rama ka ripësëritur se vendimarrja e dhjetorit nga Këshilli Europian për hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashmkimin Europian nuk lidhet me Bundestagun gjerman. Në një intervistë për DW, pas takimit me kancelaren Merkel në Berlin, Rama u shpreh se dhjetori ka lidhje

No Pic available
  • 2016-11-29

Edi Rama: Çfarë bisedova në takimin kokë më kokë me Merkel

Pas takimit me kancelaren Angela Merkel në Berlin në intervistë për DË kryeministri i Shqipërisë prononcohet për raportet Gjermani-Shqipëri dhe marrëdhëniet në rajonin e Ballkanit Perëndimor. DW: Z. kryeministër sot është dita dita e flamurit, dhe ju qendroni në Gjermani, çfarë do

Rama: Mbështetja e Gjermanisë, përgjegjësi e madhe. Negociatat nuk çelen pa Vettingun
  • 2016-11-29

Rama: Mbështetja e Gjermanisë, përgjegjësi e madhe. Negociatat nuk çelen pa Vettingun

Pas takimit me kancelaren Angela Merkel në Berlin në intervistë për DW kryeministri i Shqipërisë prononcohet për raportet Gjermani-Shqipëri dhe marrëdhëniet në rajonin e Ballkanit Perëndimor. DW: Z. kryeministër sot është dita dita e flamurit, dhe ju qendroni në Gjermani, çfarë do

Myslim Pashaj: Sali Berisha, para drejtësisë për kufirin detar me Greqinë. Tensionoi marrëdhëniet mes dy vendeve
  • 2016-11-26

Myslim Pashaj: Sali Berisha, para drejtësisë për kufirin detar me Greqinë. Tensionoi marrëdhëniet mes dy vendeve

Koloneli i Detit, Myslim Pashaj, ai që ndali ish-kryeministrin Sali Berisha ti falë det Greqisë, flet për çështjen e kufirit detar me Greqinë dhe përplasjen e tensionimin të marrëdhënieve me Athinën zyrtare, gjatë këtyre ditëve. Myslim Pashaj u bën thirrje organeve ligjore, që S

HEC-et e Dragobis u dhanë me koncension nga Berisha, se kuptoj pse ai kërkon tani përgjegjësi nga Rama?!
  • 2016-10-08

HEC-et e Dragobis u dhanë me koncension nga Berisha, se kuptoj pse ai kërkon tani përgjegjësi nga Rama?!

Dr. Inxhinier Kristo Goga, anëtar i KKDM (Këshillit Kombëtar të Digave të Mëdha) në këtë intervistë për Javanews shpreh disa mendime për ndërtimin e HEC-eve të Dragobisë. Pse situata ka kohë që ka nisur dhe sqaron pse është kjo kakofoni zërash sikur nuk e dinë, që ato do të

BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët
  • 2016-09-16

BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët

BBC i ka kushtuar një artikull të gjatë mikpritjes së shqiptarëve, duke e lidhur me faktin se refugjatëve Europa po u kthen shpinën. Ndërsa, diku në Europë, një vend i vogël në Ballkan ka pritur refugjatët që ishin në luftë. Në këtë reportazh tregohen për shqiptarët e Kosovës