Rezultate te kerkimit per termin: +Shqipris

Meta: total 1000 / total_found 2271 / time 0.001 / keyword[0] shqipris / docs[0] 2271 / hits[0] 4292 /
Kombëtarja e femrave mposht Slloveninë
  • 2017-06-10

Kombëtarja e femrave mposht Slloveninë

Kombëtarja shqiptare e femrave arriti një fitore minimale në testin e dytë miqësorë përballë Sllovenisë, të luajtur në Selam Stermasi. Trajneri Armir Grima duhet të jetë ndjerë i kënaqur, me paraqitjen që bënë vajzat kuqezi, përballë një rivali të vështirë sic është Slloven

No Pic available
  • 2017-06-04

HARMONIA FETARE, VLERA Q MUND T OFROJ SHQIPRIA N EUROP

Shqipria, ku jan t prfaqsuar t tria besimet:i maysliman, katolik dhe ortodoks, e ruan harmonin fetare si nj aset solid t shoqris. Pr kt diskutuan n Berlin prfaqsuesit e komuniteteve fetare nga Shqipria. “Komunitetet fetare n Shqipri: nj model frymzues i harmonis fetare n koht e ekstremizmit fe

A kemi shtetarë parimorë dhe sovranë për Reformën në Drejtësi?
  • 2017-02-27

A kemi shtetarë parimorë dhe sovranë për Reformën në Drejtësi?

Nga Arben Isaraj Është e vërtetë ajo që shkruante filozofi Eliot* se Drejtësia tenton të korruptohet nga pasioni politik. Është e vërtetë, që në këto 25 vjet drejtësia iu ka munguar shqiptarëve edhe si pasojë e politikës së korruptuar, që dhe sot e kontrollon e nuk po e lësh

No Pic available
  • 2017-02-20

Dr. Ekaterina Ivashku, rumunia që memaliotët e deshën si nënën dhe motrën e tyre!

Nga Edmond Ismailati Motoja e njerëzve të thjeshtë, është po aq e heshtur dhe hyjnore, saqë ata asnjëherë nuk kanë punuar, sakrifikuar apo dhuruar gjithçka nga jeta e tyre, për t’u përjetësuar. Një ndër këta është edhe bija e Memaliajt dr. Ekaterina Ivashku. Ekaterina Ivashk

Vettingu, nisin procedurat për Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë
  • 2017-01-09

Vettingu, nisin procedurat për Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë

Gjyqtarët dhe prokurorët që duan të kandidojnë për anëtar të Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Këshillin e Lartë të Prokurorisë duhet të depozitojnë dokumentacionin brenda datës 16 janar. Sipas një njoftimi të Kuvendit, kërkesa duhen dorëzuar pranë Sekretarit të Përgjiths

Hapja e Dosjeve tani apo do i lihet brezave?!
  • 2016-12-29

Hapja e Dosjeve tani apo do i lihet brezave?!

  Nga Ben Andoni   Ka një reshtje të shumë zërave që janë shprehur deri më tani pro apo kundër të gjithë procesit të Hapjes së Dosjeve. Dhe, kjo e ka një kuptim, pasi Autoriteti që do merret me procesin sapo është ngritur dhe ka filluar të hedhë hapat e parë organizativë.

No Pic available
  • 2016-12-06

Formula e Kokëdhimës për zgjedhjen e deputetëve: Ti hiqet kompetenca kryetarit për të zgjedhur ata që ka qejf

Ish-deputeti i PS-së, Koço Kokëdhima gjatë një bashkëbisedimi me socialistët e Vlorës ka njoftuar për nismën e fundit që do të ndërmarrë lidhur me peticionin për mënyrën e zgjedhjes së deputetëve. Kokëdhima ka sqaruar zgjedhjet me formulën e Primareve, që sipas tij i japin të