Rezultate te kerkimit per termin: +Shqipris +Gazmend +Oketa

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Ministri Oketa, vizit n Maqedoni

Ministri shqiptar i Mbrojtjes Gazmend Oketa gjat nj vizite n Ohr t Maqedonis, ka takuar homologun maqedonas Zoran Konjanovskin. Gjat takimit, t dy homologt theksuan marrdhniet e mira dhe pozitive q ekzistojn midis dy vendeve. Numri nj i ushtris shqiptare Oketa, tha se marrdhniet midis dy vendeve d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Shqipria shton trupat n Afganistan

Shqipria ka vendosur t shtoj pranin e saj me trupa n Afganistan. Kt e njoftoi dje zv-Kryeministri Gazmend Oketa. Duke folur pr angazhimin e Shqipris pr t plotsuar standartet e krkuara pr antarsim n NATO, zoti Oketa tha se Shqipria do t rris kontributin me nj kompani m tepr n Afganistan dhe por n kua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.750Z

Oketa: Rama ska prova që ti çojë në Kushtetuese

Intervistë me ish-ministrin e Mbrojtjes, deputetin e PD-së, z. Gazmend Oketa Gazmend Oketa drejtoi Mbrojtjen shqiptare n nj moment ky pr fatet e Shqipris, at t antarsimit n NATO. M shum se kushdo tjetr e di rndsin q ka ruajtja e ekuilibrave politik prball vendimeve t rndsishme p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.060Z

Withers i mson demokracin Berishs

Tiran (start)- Ambasadori amerikan n Tiran Xhon Withers, ka vijuar edhe sot kritikat ndaj veprimeve m t fundit t qeveris. Gjat nj takimi n programin Sfidat e mijvjearit t ri, ku ishte i pranishm edhe kryeministri Sali Berisha, Withers tha se veprimet e fundit t Kuvendit, q miratuan ligjin pr gjyqsor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.364Z

Deklaratat e pasurisë, sa para kanë deputetët e PD-së

Paguajnë kredi Bulku, Paloka, Beja, Spaho Partia e tyre sht n pushtet prej 5 vitesh, por vet kan pasuri t vetme pagn e deputetit t Kuvendit t Shqipris, krejt ndryshe nga milionat e kolegve socialist. Pjesa m e madhe e grupit parlamentar t PD-s kan t ardhura t vetme ato q marrin si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

T enjten verdikti mbi ftesn pr NATO

Ditn e enjte shqiptart do t msojn edhe verdiktin e ndrkombtarve nse Shqipria do t marr ftes pr n NATO apo jo. Delegacioni shqiptar i kryesuar nga Presidenti i Republiks Bamir Topi, do t udhtoj drejt Bukureshtit ditn e mart pasdite, ku dhe do t ndjek nga afr ceremonin e hapjes s samitit. N delegacio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.556Z

Lohan: Presidenti Topi, garant i Kushtetutës

Mesazhi i kryediplomatit t KE-s n Tiran vjen pas akuzave t demokratve, kundr kreut t shtetit Diplomacia e Komisionit Europian n Tiran ka vlersuar dje Presidentin Bamir Topi si garantues i Kushtetuts dhe Ligjeve. Mesazhi i KE-s vjen pas akuzave q Partia Demokratike artikuloi disa jav m par se Presid

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama