Rezultate te kerkimit per termin: +Shqipris +Kodin

Total: 35
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.744Z

PD fton opozitën: Të përmirësojmë Kodin Zgjedhor

Demokratt ftuan dje deputett e PS-s q t bhen pjes e prmirsimeve t tjera Kodit Elektoral. Prmes deputetes Arenca Trashni, PD-ja deklaroi dje se kryetari i PS-s, Edi Rama, n nj gjendje t rnd psikologjike, n kontrast me gzimin e shqiptarve, n vend t prshndetjes pr rezolutn e libera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.566Z

Rama: Duam transparencë, po pa Kodin Zgjedhor

Kryetari i PS-s, Edi Rama, foli dje pr transparencn zgjedhore q krkon partia e tij, duke ngulmuar n krkesn pr rihapjen e kutive me flett e votimit, edhe pse argumenti kundrshtues i mazhorancs pr kt sht neni 178 i Kodit Zgjedhor. Ky nen parashikon djegien e tyre n momentin q hapen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

Rama: Mirnjohje SHBA!

Kryetari i partis Socialiste, Edi Rama, ka shprehur mirnjohjen e tij pr Senatin Amerikan i cili dy dit m par ratifikoi protokollin pr Antarsim t Shqipris n NATO. Gjat nj konference pr shtyp, zoti rama u shpreh se Dua t shpreh mirnjohjen dhe falnderimet q na prkasin pr bekimin q dje senati amerikan i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.930Z

Ligjet e nxehta të sesionit të ri parlamentar

Debati pritet të nisë me reformën zgjedhore Kuvendi i Shqipris do t nis sesionin e ri parlamentar me diskutime t nxehta pr nj sr projektligjesh, t cilat nuk kan mundur t marrin konsensusin e palve. Pr shkak t mungess s opozits n Kuvend kan mbetur pa u miratuar shum ligje t rnds

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.208Z

Berisha: Integrimi smund të pengohet nga mullinjtë e erës

Rruga e Shqipërisë për në Evropë është absolutisht e pandalshme Kryeministri Sali Berisha ka siguruar edhe njher shqiptart se integrimi i Shqipris n Bashkimin Evropian sht e sigurt. Sipas tij, asgj nuk mund t ndal integrimin e Shqipris n Evrop, as betejat me mullinjt e ers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.095Z

Bojkoti, miratimi i ligjeve, opozita refuzon votat në Kuvend

Opozita bllokon reformn n sistemin e drejtsis. Strategjia e re e saj, duke marr pjes vetm n diskutimin e lir gjat seancave plenare jo n diskutimin dhe miratimin e projektligjeve, bllokon prsri reformn n sistemin e drejtsis. Kuvendi, n programin e puns deri n 26 prill, kishte para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.788Z

Topalli: Heqja e vizave, meritë e shqiptarëve

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli deklaron se kreu i Partis Socialiste Edi Rama nuk sht nj politikan, pr aq koh sa nuk respekton ligjet dhe Kushtetutn e vendit. Gjat nj tubimi festiv me banor t Bashkis s Kamzs, Topalli u shpreh se nj politikan duhet t shmanget dhe t jet n periferi t shoqris, ku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama