Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiprise

Total: 23
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.203Z

BSH nuk ndryshon normën e interesit, Sejko: Po monitorojmë situatën në Greqi

TIRANË, 1 Korrik /ATSH-Gjergji Mima/ - Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë mori të mërkurën në shqyrtim dhe miratoi Raportin e Ndërmjetëm të Politikës Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet më të fundit ekonomike, monetare e financiare në vend, si dhe në vijim të diskutimeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.734Z

Guvernatori Sejko: Aksioni kundër informalitet, efekt pozitiv në ekonomi

TIRANE, 2 Shtator /ATSH-E,Xhajanka/- Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko u shpreh se, aksioni që ka ndërmarrë qeveria kundër informalitet, do të japë efekte pozitive në ekonominë e vendit.Në konferencën për shtyp të mërkurën mbasdite, pas mbledhjes së Këshillit Mbikqyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.919Z

Banka e Shqipërisë e angazhuar për aktivizimin e Bursës së Tiranës

TIRANË, 7 Tetor /ATSH/- Banka e Shqipërisë ka në objektivat e saj strategjikë afatgjatë, aktivizimin e Bursës së Tiranës.Në intervistën botur sot në faqen zyrtare të BSH-së, Guvernatori i BSH-së, Gent Sejko, lidhur me këtë çështe është shprehur se, "ka filluar puna që tani për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.877Z

Kuvendi sot ne 1000 homazhe ne nder te deputetit Sokol Olldashi

Kuvendi i Shqipërisë njofton se ne oren 11:00 do zhvillohen homazhe ne Kuvendin e Shqiprise per nder te deputetit Olldashi, trupi pa jete i te cilit rreth ores 14:00 do percillet per ne banesen e fundit. Nderkohe seanca plenare e parashikuar për ditën e sotme eshte shtyre p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.189Z

PD, akuza Arta Dades

Partia Demokratike ka publikuar disa foto, qe sipas partise me te madhe ne pushtet perbejne nje fakt te rende te lidhjeve kriminale te familjes se deputetes socialiste Arta Dade me ato qe demokratet, i cilesojne si organizatat me te rrezikshme kriminale. "Pakkush na ka besuar deri d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.208Z

Shqiperia U-17 humbet ndaj Austrise

Perfaqesuesja U-17 e Shqiperise perfundimisht mbetet jashte fazes Elite Raund te Euro 2015 pasi u mposht 2-0 edhe ne takimin e dyte te raundit kualifikues ndaj Austrise citon Supersportbr br Djemte qe drejtohen nga Xhemal Mustedanagic zhvilluan nje loje shume me te mire krahasuar me perballien e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.322Z

Shqipëria në kërkim të potencialit turistik rus

Stenda e Shqipris sht vendosur mes vendeve t tjera t rajonit, krah Greqis, Kroacis, Malit t Zi, Bullgaris e Serbis. Panairi Ndrkombtar i Turizmit n Mosk, kt vit mblodhi m shum se 100 shtete t prezantuara nga qindra agjenci turistike: Nj grshetim i peizazheve t mrekullueshme me kulturat dhe traditat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama