Rezultate te kerkimit per termin: +Shqipria +Komuniste

Meta: total 84 / total_found 84 / time 0.000 / keyword[0] shqipria / docs[0] 1576 / hits[0] 2888 / keyword[1] komuniste / docs[1] 16206 / hits[1] 28551 /
PJESA E PARE Liri Belishova flet pas 70-vjetorit E verteta per Enverin
  • 2015-01-15

PJESA E PARE Liri Belishova flet pas 70-vjetorit E verteta per Enverin

e Marte 13 Janar 20151816 pm p classwp-caption-textFoto e 8220Panorama8221 printSSSAbrASSKa qene vetem 16 vjece kur e kane pranuar anetare te Komitetit Qarkor te Rinise Komuniste te Tiranes pra edhe te Rinise Antifashiste Ndersa nje vit me pas iu besua drejtimi i te gjithe rinis

Vizita 13-ditore e gazetarit te 8220TIME8221 ne Shqiperine e Hoxhes
  • 2014-11-26

Vizita 13-ditore e gazetarit te 8220TIME8221 ne Shqiperine e Hoxhes

e Marte 25 Nentor 20142014 pm brbrNga libri 8220Tri kohe te Shqiperise ne TIME8221 i Dr Belina Budinitbrbr Vizita e rralle 13-ditore e nje gazetari te revistes 8220TIME8221 ne Shqiperine e izoluar te Hoxhes i kamufluar si turistSSSAbrASSEdhe pse revista 8220Time8221 kishte zy

No Pic available
  • 2012-09-07

Lëvizja e Postribës, lëvizja e parë antikomuniste në Europën lindore

07-09-2012 / Nga Qamil Gjyrezi “Lëvizja e Postribës dhe Simfonia e “Fatit”, Nr. 5  e Bethovenit”!Lëvizja e Postribës është lëvizja e parë antikomuniste në Europën Jug-lindore. Elita e qytetit të Shkodrës,

INTERVISTA/ Rrëfimi i gjatë i Nexhmije Hoxhës: Në 100 vjetorin e pavarësisë duan të zhdukin 50 vite tonat. Këta po e rrjepin vendin
  • 2012-03-22

INTERVISTA/ Rrëfimi i gjatë i Nexhmije Hoxhës: Në 100 vjetorin e pavarësisë duan të zhdukin 50 vite tonat. Këta po e rrjepin vendin

Share Vejusha e diktatorit Enver Hoxha, flet për Janush Bugajskin në Albanian Screen. Mirëmbrëma! Ju uroj sërish mirë se ardhjen në specialen e Bugajski Hour! Është një nder i madh për mua të kem këtë mbrëmje, në një intervistë ekskluzive, këtu në Tiranë,

INTERVISTA/ Nexhmije Hoxha: Në 100 vjetorin e pavarësisë duan të zhdukin 50 vite tonat
  • 2012-03-22

INTERVISTA/ Nexhmije Hoxha: Në 100 vjetorin e pavarësisë duan të zhdukin 50 vite tonat

Share Vejusha e diktatorit Enver Hoxha, flet për Janush Bugajskin në Albanian Screen. Mirëmbrëma! Ju uroj sërish mirë se ardhjen në specialen e Bugajski Hour! Është një nder i madh për mua të kem këtë mbrëmje, në një intervistë ekskluzive, këtu në Tiranë,

No Pic available
  • 2011-03-31

Pse nuk pyesim edhe tiranasit në ditën e votimeve lokale?

Nj sugjerim i thjesht nga Instituti Shqipataro-Amerikan pr Marrdhniet dhe Kontributet n shtetin e Minesots, SHBA Duke respektuar n mnyr t panashme vullnetin e qytetarit shqiptar mbi dshirat e tij n qytetin ku jeton, ne sugjerojm q n kt koh  t zgjedhjeve lokale n Shqipri, s paku pr votuesit n Tiran,

No Pic available
  • 2010-11-30

MOSMARRVESHJA SHQIPRIA EUROPIANE DHE MOSKUPTIMI

Ne vjeshten e dyte te ketij viti Ismail Kadare ka arritur si mjeshter i shkrimit te gjuhes shqipe mjeshteri ne te cilen eshte perthyer gjithe vetedija dhe mbrujtja historike tu jape shqiptareve dhe krejt planetit nga lartesia e pakrahasueshme prej patriarku jo thjesht ate cka vet shkrimtari ka emert