Rezultate te kerkimit per termin: +Shqip

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.070Z

Shqip-shqip-shqip

Publicisti i njohur, Vehbi Bajrami, në një shkrim botuar edhe në gazetën “Shekulli”, më 4 tetor, shtronte një problem të mprehtë publik dhe gjuhësor, çështjen e përdorimit të gjuhës shqipe në ceremonitë myslimane publike. M’u duk me interes të veçant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.507Z

Shqip, sa më bukur shqip!

05-02-2012 / Nga Qemal Sakajeva Dikur, në një shkrim, kam vënë në spikamë  ekranin e “Zëri i Amerikës” (Voice of America), që, edhe pse është kanal i huaj televiziv, programin në shqip e paraqitet thuajse më 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.602Z

Mbyllet gazeta Shqip

Gazeta Shqip nuk do të dalë më në treg çdo ditë sikundër ka qenë deri më tani. Drejtuesit e saj kanë vendosur ta mbyllin versionin e përditshëm në print, me përjashtim të fundjavës, kur do të ketë një numër, raporton Lapsi.al. Ndërkohë gazeta do të funksionojë përditë ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.656Z

Shqip Shqiperia tjeter

Shkrimtari i njohur amerikan, Jonathan Franzen para disa kohësh vizitoi Shqipërinë nga ku u largua me shijen e hidhur të masakrës së shkaktuar nga gjuetia e paligjshme. Në shkrimet dhe dokumentarët e tij për National Geographic ai vinte në dukje r&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.165Z

Roberto Saviano ne Shqip

Sot në orën 21, në emisionin “Shqip” në Top Channel do të ndiqni një intervistë ekskluzive të gazetares Rudina Xhunga me shkrimtarin dhe gazetarin e njohur italian Roberto Saviano. Saviano konsiderohet hero kombëtar në vendi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.119Z

Fol shqip!

Nga Dr. Holta Heba Gjuha, si mjet i rëndësishëm në komunikim është edhe një përfaqësuese, apo identifikuese e formimit të gjithsecilit nga ne. Sa e rëndësishme është të përdorim një gjuhë të pastër në komunikim? Duhet të tregohemi shumë të kujdesshëm në përdorimin e saj,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.060Z

SHAJ SHQIP!

Nga Fadil LEPAJA Pa me shau poçari rëndë turqisht, unë shqip ja ktheva n’men i rash për çudi, poçari nuk u ligsht veç dy pika lot në sy ja pashë. Ka shumë gjasë, që krye parlamentari të kaloj në Vetëvendosje! Po, u jep përparësi, produkteve vendore. Po shanë shqip! Ju kujtoh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama