Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiperi +Carola +Mller

Meta: total 20 / total_found 20 / time 0.000 / keyword[0] shqiperi / docs[0] 33912 / hits[0] 58680 / keyword[1] carola / docs[1] 375 / hits[1] 561 / keyword[2] mller / docs[2] 67 / hits[2] 130 /
No Pic available
  • 2012-02-22

Mller-Holtkemper Presidenti i ri i Shqiperise mbipartiak

Ambasadorja gjermane Kushtetuta kerkon te perfaqesoje unitetin Ambasadorja e Gjermanise ne Tirane Carola Mller-Holtkemper deklaroi dje se Presidenti i ardhshem i Republikes se Shqiperise duhet te jete mbipartiak dhe te perfaqesoje unitetin e popullit. Ne nje interviste per radion gjermane Deutsche W

Dhuna kunder gruas ne Shqiperi - shqetesim
  • 2012-02-04

Dhuna kunder gruas ne Shqiperi - shqetesim

Duke shprehur shqetesimin per nje problem te mprehte te shoqerise shqiptare nje grup ambasadoresh te huaj qe punojne ne Tirane kane adresuar ditet e fundit ne opinionin publik nje leter te hapur ku kerkojne vemendje me te madhe nga autoritetet dhe nga shoqeria ne parandalimin dhe penalizimin e ke

Dhuna kunder gruas ne Shqiperi shqeteson perendimoret
  • 2012-02-03

Dhuna kunder gruas ne Shqiperi shqeteson perendimoret

Duke shprehur shqetesimin per nje problem te mprehte te shoqerise shqiptare nje grup ambasadoresh te huaj qe punojne ne Tirane kane adresuar ditet e fundit ne opinionin publik nje leter te hapur ku kerkojne vemendje me te madhe nga autoritetet dhe nga shoqeria ne parandalimin dhe penalizimin e ke

No Pic available
  • 2011-12-28

Sfida e integrimit ne syrin e Gjermanise

Deutsche Welle Probleme teknike por edhe klime e paqendrueshme politike. Te dyja ndikojne ne imazhin e Shqiperise dhe sidomos ne ambicien e saj per te fituar kohen e humbur dhe per te marre statusin e vendit kandidat ne vitin 2012. Pavaresisht qasjeve dhe pikepamjeve te shumta qe qarkojne proce

Mendoj se viti 2011 shenohet nga nje dinamike me se shumti pozitive.
  • 2011-12-21

Mendoj se viti 2011 shenohet nga nje dinamike me se shumti pozitive.

DW Zonja Ambasadore gjate ketij viti qe po mbyllet ne Shqiperi ka patur ngjarje te rendesishme politike si demonstrata e 21 janarit qe perfundoi me 4 te vrare dhe shume te lenduar zhvillimi i zgjedhjeve lokale mosmiratimi i statusit te vendit kandidat per ne BE nderkohe qe para pak diteve mazhor

Carola Mller- Holtkemper Te gjeje vend racionaliteti dhe fryma konstruktive
  • 2011-05-26

Carola Mller- Holtkemper Te gjeje vend racionaliteti dhe fryma konstruktive

DW Znj. Ambasadore si do ta pershkruanit situaten aktuale politike ne Shqiperi Carola Muumlller- Holtkemper Nje aspekt pozitiv qe do te desheroja ta vija ne dukje eshte qe pavaresisht nga fushata zgjedhore e polarizuar dita e zgjedhjeve lokale te 8 majit kaloi mjaft mire. Procesi elektoral nuk k

Mungon vullneti per mirekuptim reciprok- Shqiperia para zgjedhjeve
  • 2011-04-12

Mungon vullneti per mirekuptim reciprok- Shqiperia para zgjedhjeve

DW Si e vleresoni atmosferen elektorale ne Shqiperi zonja Ambasadore Carola Mller-Holtkemper Te gjitha njoftimet dhe lajmet qe ne kemi marre kohet e fundit lidhur me fyerjet dhe shpifjet e ndryshme te cilat jane duke u bere mes forcave politike gjate kesaj fushate elektorale jane te gjitha element