Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiperi

Meta: total 1000 / total_found 33912 / time 0.014 / keyword[0] shqiperi / docs[0] 33912 / hits[0] 58680 /
Dështon sërish Panucci/ Në Krujë sia dolën, turqit pushtojnë Rozafën! (FOTO)
  • 2019-03-23

Dështon sërish Panucci/ Në Krujë sia dolën, turqit pushtojnë Rozafën! (FOTO)

Prishen balancat e përballjeve mes Shqipërisë dhe Turqisë (4 fitore, 2 barazime, 4 humbje) dhe këtë herë në favor të turqve, që morën fitoren 0-2 në Loro Boriçi dhe e nisën në mënyrën më të mirë edicionin eliminator Euro 2020. Kuqezinjtë e nisën mjaft mirë ndeshjen dhe krijuan

MASAKRA NË ZELANDËN E RE, RREZIQET QË NA VIJNË NGA HESHTJA DHE APATIA
  • 2019-03-18

MASAKRA NË ZELANDËN E RE, RREZIQET QË NA VIJNË NGA HESHTJA DHE APATIA

Nga Dr. Arben Ramkaj Ishte realisht e trisht dhe e frikshme, ngjarja që ndodhi në qytetin Kristçërç të Zelandës së Re, pak ditë më parë, kur 28-vjeçari nga Australia, Brendon Tarrant, një terrorist i lëvizjes së supremacistëve të bardhë, i përgatitur me një infrastrukturë të ma

Samiti i Diasporës/ Shpërthen tenori i njohur: Sështë dasma e djalit të Ramës
  • 2019-03-02

Samiti i Diasporës/ Shpërthen tenori i njohur: Sështë dasma e djalit të Ramës

Ditën e djeshme në Tiranë nisi Samiti i II i Diasporës, organizuar nga qeveria shqiptare, ku marrin pjesë dhjetëra personalitete të njohura që kanë ngritur lartë imazhin e Shqipërisë në vende të ndryshme të botës. Por dhjetëra të ftuar të tjerë të ministrit të Diasporës, Pande

Salianji thirrje qytetarëve: Bashkohuni në protestë, jemi në një regjim hibrid
  • 2019-02-07

Salianji thirrje qytetarëve: Bashkohuni në protestë, jemi në një regjim hibrid

Deputeti i PD, Ervin Salianji ka ftuar qytetarët ti bashkohen protestës së 16 shkurtit për të rrëzuar qeverinë. Gjatë fjalës së tij sot në Parlament, ai tha se erozioni i demokracisë po ndodh me ritme të shpejta dhe sot jemi në një regjim hibrid, pa rregulla loje, pa meritokraci, pa d

Ja si rrihet biznesmeni nga të fortët e Shijakut (Video)
  • 2019-02-04

Ja si rrihet biznesmeni nga të fortët e Shijakut (Video)

Nëpërmjet një postimi në Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar dhunimin e një biznesmeni në qendër të Shijakut. Sipas Berishës biznesmeni është rrahur nga një i fortë, i cili e ka gjobitur pesë herë atë, por policia e ka lënë të lirë. Postimi i Berishës Rrihet sh

Kush është Shefi i Balilit sipas gazetarit Artan Hoxha?
  • 2019-01-15

Kush është Shefi i Balilit sipas gazetarit Artan Hoxha?

Artan Hoxha dhe Klement Balili, pak orë para arrestimit Dy vitet e arratisë së baronit të drogës Klement Balili kanë përfunduar sot dhe pak orë para se ai të dorëzohej në polici, është intervistuar nga gazetari i kronikës, Artan Hoxha. Në profilin e tij në Facebook, Hoxha ka postuar

Një kartolinë për Dritëro Agollin e shkruar më 1985-ën
  • 2019-01-05

Një kartolinë për Dritëro Agollin e shkruar më 1985-ën

Një kartolinë e shkrimtarit me origjinë Arbëreshe , Carmine Abate dërguar Dritëro Agollit më 1985-sën bëhet publike pas gati 35 vitesh. Autor i Të jetosh pa kufinj dhe histori të tjera, Shtegtimi i unazës , Mes dy detesh, apo e vlerësuara me çmime Kodra e erës, Abate kishte pasur mu