Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiperise +Tusk

Total: 12
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.486Z

Rama-Tusk per terrorizmin

brbrNe nje kohe kur kercenimi nga terrorizmi pas sulmeve te Parisit eshte shnderruar ne kryeteme te vendeve te Bashkimit Europian edhe Shqiperia nuk mbetet pas Per te diskutuar per kete teme ne Shqiperi mberriti Presidenti i Keshillit Europian Donald Tusk i cili zhvilloi nje takim 45 minutesh me kre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.097Z

Nishani-Tusk Shqiperia e vendosur te permbushe detyrimet ndaj BE

Transmetuar me 27042016 - 1253 Bruksel 27 prill 2016 NOAal - Presidenti i Bujar Nishani gjate vizites zyrtare ne institucionet e BE-se dhe NATO-s u prit sot ne nje takim te vecante nga Presidenti i Keshillit Evropian zoti Donald Tusk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.698Z

Nishani uron Tusk per detyren e Presidentit te Keshillit Europian

0 brbr brbrPresidenti Nishani uroi nepermjet nje mesazhi Presidentin e Keshillit Evropian Donald Tusk me rastin e marrjes se detyresbrbr brbrNe mesazh kreu i shtetit i percjell urimet me te mira e te sinqerta per permbushjen me sukses te kesaj detyre te rendesishmebrbr brbrAi shpreh besimin e palek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.348Z

Donald Tusk pret Ramen vlereson punen e qeverise

brbrDialogu politik dhe kultura e kompromisit eshte thelbesore per Shqiperine tashme qe ndodhet ne nje periudhe prag zgjedhore Keshtu eshte shprehur presidenti i Keshillit Evropian Donald Tusk pas takimit koke me koke qe ka mbajtur me kryeministrin Rama Tusk vleresoi rolin e kreut te qeverise shqipt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.347Z

Tusk 8211 Rames Luftoni krimin kujdes me zgjedhjet e qershorit

0 brbr brbrShqiperise i duhet te punoje fort me reformat per tu bere pjese e familjes europianebrbr brbrKy qendrim qe duket si nje fjali klishe qe iu perseritet qeveritareve shqiptare sa here takohen me drejtues te larte te Parlamentit Europian i eshte trasmetuar dhe Kryeministrit Rama gjate vizite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.484Z

Rama Ne aleance kunder se keqes Tusk Solidariteti me i forte se frika

Transmetuar me 22112015 - 1130 Tirane 22 nentor 2015 NOAal- Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se edhe pa u hapur negociatat shqiptaret dine te sillen si europiane madje dhe me mire se tabr br Deklarata e tij u dha sot ne konferencen e perbashket me Presi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.347Z

Tusk- Rames Politika e bojkotit nuk ndihmon as qe fituesi ti marre te gjitha

Transmetuar me 19022015 - 1559 Bruksel 19 shkurt 2015 NOAal- Kryeministri Edi Rama mbajti nje konference bashke me Presidentin e Keshillit te Europes Donald Tusk ku fokusi kryesor u perqendrua ne procesin e integrimitbr br Ne fjalen e tij Tusk permendi se

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama