Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiperise

Meta: total 1000 / total_found 35228 / time 0.014 / keyword[0] shqiperise / docs[0] 35228 / hits[0] 65355 /
elet Konsullata e perbashket Shqiperi-Kosove ne Mynih
  • 2016-10-20

elet Konsullata e perbashket Shqiperi-Kosove ne Mynih

Transmetuar me 19102016 - 1845 Mynih 19 tetor 2016 NOAal - Ne nje aktivitet te posacem te organizuar me pjesemarrjen e Ministrit te Jashtem te Shqiperise Ditmir Bushati dhe Ministrit te Jashtem te Kosoves Enver Hoxhaj Ministres Bavareze per eshtjet Evropian

Nishani kthen per rishqyrtim ligjin per Dhomat e Tregtise Bie ndesh me Kushtetuten
  • 2016-10-20

Nishani kthen per rishqyrtim ligjin per Dhomat e Tregtise Bie ndesh me Kushtetuten

Transmetuar me 19102016 - 1515 Tirane 19 tetor 2016 NOAal - Presidenti Bujar Nishani ka kthyer per rishqyrtim ne Kuvend ligjin per Dhomat e Tregtise Sipas Nishanit ligji bie ndesh me Kushtetuten ne nenin 46 te saj Permes ketij lig

Meta ne Kine Mirepresim investime ne infrastrukture bujqesi e turizem
  • 2016-10-20

Meta ne Kine Mirepresim investime ne infrastrukture bujqesi e turizem

Transmetuar me 19102016 - 1420 Pekin 19 tetor 2016 NOAal- Me ftese te Presidentit te korporates Power Construction Corporation of China Yan Zhiyong kryetari i Kuvendit te Shqiperise Ilir Meta vizitoi zyrat qendrore te saj dhe pati nje bashkebisedim me drejtu

Basha E vetmja kontrate qe respekton Rama eshte ajo me krimin
  • 2016-10-20

Basha E vetmja kontrate qe respekton Rama eshte ajo me krimin

Transmetuar me 19102016 - 1150 Tirane 19 tetor 2016 NOAal - Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha degjoi dhe bashkebisedoi me drejtues te strukturave te PD ne Librazhd dhe Perrenjas Garantimi i zgjedhjeve te lira dhe te nder

Mediu Urgjent reforma zgjedhore Rama ka qellim parate dhe krimin elektoral
  • 2016-10-20

Mediu Urgjent reforma zgjedhore Rama ka qellim parate dhe krimin elektoral

Transmetuar me 19102016 - 1135 Tirane 19 tetor 2016 NOAal - Kryetari i Partise Republikane zoti Fatmir Mediu zhvilloi nje takim me strukturat dhe deget e kesaj partie ne kryeqytet Se bashku me anetare te Kryesise se Partise Republika

Meta Pervoja kineze ne bujqesi dhe administrimin e ujerave e dobishme per Shqiperine
  • 2016-10-20

Meta Pervoja kineze ne bujqesi dhe administrimin e ujerave e dobishme per Shqiperine

Transmetuar me 20102016 - 1036 Pekin 20 tetor 2016 NOAal- Kryeparlamentari Ilir Meta i shoqeruar nga ministri i Bujqesise Edmond Panariti dhe delegacioni parlamentar qe e shoqeron ne kuader te vizites se tij ne Kine u takua me ministrin e Burimeve Ujore te K

Ambasadori i Suedise Luftoni drogen e korrupsionin
  • 2016-10-20

Ambasadori i Suedise Luftoni drogen e korrupsionin

brbrEdhe pse i pranishem ne Shqiperi qe prej vitit 2015 ne pozicionin e te ngarkuarit me pune Johan Ndisi ka nisur zyrtarisht detyren si ambasadori i pare rezident i Suedise ne Tirane vetem ne fillim te ketij muaji Ne intervisten e pare televizive dhene per Vizion Plus diplomati i larte thekson se