Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiponjs

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] shqiponjs / docs[0] 3 / hits[0] 4 /
No Pic available
  • 2015-11-27

Historia e Thanksgiving, festa m popullore n SHBA

Nga Albana Melyshi Lifschin “Thanksgiving” sht festa m popullore n SHBA. Me vendim t Presidentit Abraham Linkoln, n 3 tetor 1863, ajo festohet n t gjith Amerikn çdo vit, t ejten e fundit t muajit nntor. Historia e “Thanksgiving” lidhet ngushtsisht me fatin e pilgrimve, kolon

No Pic available
  • 2010-05-17

Shkrimtari dhe ADN-ja e kombit

I matur, por me siguri dhe me profesionalizm, Mehmet Elezi po afirmohet si romancier i ADN-s shqiptare. Mbas romanit “Ujdhesa e askujt”, ku lexuesit i propozohet nj parabol origjinale e zanafills s jets sociale mbi tok, me gjith konfliktet, paradokset dhe prafrsin q p

No Pic available
  • 2008-11-01

'Eagle Mobile nis fluturimin'

Kompania m e re e telefonis celulare n Shqipri, Eagle Mobile, ka prmbyllur fazn e shtrirjes s infrastrukturs n territorin e vendit dhe mbulimit me sinjal. Eagle Mobile tashm mbulon rreth 95 prqind t popullsis n Shqipri dhe sjell shrbime t reja n tregun shqiptar t telekomunikacionit me tarifa t prsht