Rezultate te kerkimit per termin: +Shqipris

Total: 2218
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

Malta mbshtetje Shqipris

Presidenti i Shqipris Bamir Topi, gjat pjesmarrjes s tij n selin e OKB-s, ka zhvilluar nj takim me kryeministrin e Malts Lorenc Gonzi. Gjat takimit, Topi ka vlersuar mbshtetjen e Malts, q i ka dhn Shqipris n proceset integruese si dhe ratifikimin e shpejt nga ana e parlamentit maltez t marrveshjes s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.989Z

NATO, Lituania pro Shqipris

Lituania ka miratuar sot protokollin e antarsimit t Shqipris n NATO.Me kt miratim nga ana e Parlamentit letonez, vendi baltik bhet i katrit q miraton n kt mnyr protokollin e antarsimit t Shqipris n NATO, pas Hungaris, Letonis dhe Shteteve t Bashkuara t Ameriks. Me 25 shtator 2008, Senati amerikan e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

Rumania pro Shqipris n NATO

Bukuresht (Start)- Senati i Rumanis ratifikoi Protokollin e Antarsimit t Shqipris n NATO. Me kt vendim t Senatit rumun, Shqipria ka marr 6 vota pro antarsimit t plot n organizatn e atlantikut verior. Kuvendi i Shqipris, me an t nj deklarate e ka pritur nota optimiste kt miratim, duke e cilsuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.490Z

Ahmeti drejt Shqipris

Futbollisti i Treps, Liridon Ahmeti, ka gjasa q n afatin kalimtar dimror, t transferohet n kampionatin e Shqipris. Pr shrbimet e mbrojtsit vushtrrias, interesim kan shprehur dy skuadra nga elita e futbollit shqiptar: Sknderbeu i Kors dhe Shkumbini i Peqinit. Kt e ka konfirmuar vet Liridon Ahmeti,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

NATO Misioni i ri historik i Shqipris

Nj ndryshim i madh historik ka ndodhur. Nj vlersim i madh historik ka ardhur. Nj prgjegjsi e madhe historike ka filluar. Nj mision historik gjendet sot tek do shqiptar. Ftesa pr n NATO sht arritja m e madhe historike e Shqipris. Ka shum deklarata pr impaktet pozitive q vendi yn do t prfi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Bullgaria pro Shqipris

Sofje (start)- Bullgaria ka ratifikuar sot protokollin e antarsimit t Shqiprin n NATO. Me kt ratifikim nga ana e Parlamentit bullgar, shkon n shtat numri i shteteve q e kan aprovuar kt protokoll. Pr kt arsye, kryetarja e Kuvendit t Shqipris Jozefina Topalli ndodhet pr nj vizit zyrtare n Bullgari, me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Amado: Portugalia prkrah integrimin euro-atlantik t Shqipris

Kryeministri Sali Berisha priti sot n nj takim Ministrin e Jashtm t Portugalis, Luis Amado. Kryeministri e falnderoi ministrin Amado pr mbshtetjen e Portugalis pr antarsimin e Shqipris n Procesin e Barcelons. Kryeministri u ndal m tej n marrdhniet e mira mes dy vendeve. "Hapja shum shpejt e nj prfaq

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama