Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiptart

Meta: total 1000 / total_found 1026 / time 0.000 / keyword[0] shqiptart / docs[0] 1026 / hits[0] 1833 /
No Pic available
  • 2016-12-31

Nishani i uron Vitin e Ri ushtarëve me mision në Afghanistan

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh urimi ushtarëve shqiptarë me mision në Afganistan me rastin e vitit të ri 2017. Nishani ka biseduar me anë të një video-konference me kontingjentin e 83 ushtarakëve shqiptarë, të cilët kryejnë misionin paqeruajtës RSM (Re

No Pic available
  • 2016-11-27

Albani ka nevojë për ndihmë

Albani student, Albani 24 vjeç, Albani q ndjek me vmendje çdo gj q ndodh n kt vend megjithse i verbr, po jeton ditt e tij m t vshtira. Smundja e veshkave po prparon. M shpejt se mosha e tij, shum m shpejt se burokracia e ktij vendi. Albanit i duhet t bj transplant t veshkave. Ka krkuar ndihm sic e

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën
  • 2016-11-03

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa bëri publike edhe emrat e atyre politikanëve, që sipas tij, konsiderohen kriminelë e të korruptuar. Lu tha se është përparim i jashtëzakonshëm, pasi S

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj
  • 2016-11-03

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj

Ambasadori i SHBA Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, u përgjigjet pyetjeve nga qytetarët në rrjetin social. Ai ka nënvizuar se politikanët e inkriminuar që kemi larguar kanë emra dhe janë publikë. Komenti im për orët e gjyqtarëve ka bërë që ata mos më pëlqejnë,

Sulm frontal ndaj Donald LU-së: Është bërë si skafistët dhe gabelët e Bregut të Lumit
  • 2016-10-05

Sulm frontal ndaj Donald LU-së: Është bërë si skafistët dhe gabelët e Bregut të Lumit

Drejtuesit e PD-së, mediat dhe gazetarët pranë saj, kanë nisur një sulm frontal ndaj ambasadorit amerikan Donald Lu, pas imponimit të këtij të fundit për kalimin e reformës në drejtësi. Andi Bushati sot vinte në dyshim rolin e Amerikës, duke thënë se miti i saj ka rënë jo vetëm

BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët
  • 2016-09-16

BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët

BBC i ka kushtuar një artikull të gjatë mikpritjes së shqiptarëve, duke e lidhur me faktin se refugjatëve Europa po u kthen shpinën. Ndërsa, diku në Europë, një vend i vogël në Ballkan ka pritur refugjatët që ishin në luftë. Në këtë reportazh tregohen për shqiptarët e Kosovës

No Pic available
  • 2016-09-16

Pse u vendos vula e Sulltanit në fasadën e Xhamisë së Parrucës në Shkodër?

Kjo kerkesë për heqjen e vulës së sulltanit nga fasada e Xhamisë së Parrucës në Shkodër iu drejtua kryebashkiakes, zojes Voltana Ademi në faqen e saj zyrtare në Facebook, shkruan për Dita, Paul Tedeschini: Para do kohe isha në Shkodër, ku kam parë një gja që më ka habitë e më