Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiptart

Total: 1010
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

Ligji q diskriminon shqiptart

Nataliteti i ult n prgjithsi n Evrop kashum qeveri q t ndrmarrin hapa konkret n aspektin finansiar q t stimulojn iftet q t lindin m shum fmij. Masat t tilla, sidomos n ato t Evrops Perndimore, kan prfshir t gjith qytetart e ktyre shteteve, duke prfshir ktu edhe ata me qndrim t prkohshm. Kuptohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.323Z

Shqiptart q udhhoqn Irakun

Q n koh t hershme shqiptart kan qen protagonist t nj dshire pr t'i shrbyer ushtarakisht nj fuqie t madhe, si ka qen ajo romake, bizantine dhe m pas ajo Osmane. Padyshim, nga historia e afrt, dalin n pah shqiptart q shrbyen n hapsirat e mdha t Perandoris Osmane, nisur q nga Bosnja e Krime e deri n Eg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.323Z

Talebant ekzekutuan shqiptart pa negociata

Ndodhi ashtu si askush nuk e deshi. Katr shqiptar t Maqedonis t marr peng n Afganistan, u ekzekutuan pa dhn asnj mundsi pr tnegociata pr lirimin e tyre. Agjensit afgane t lajmeve cituan zdhnsin e Talebanve Qari Jusuf, se shqiptart ishin vrar pasi: "Autoritetet asnjher nuk i kan zbatuar krkesat tona,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.855Z

Shqiptart sjan lexues shqiptart jan shkrimtar!

M kujtohet nj rrfim gjysm-anektod, t cilin ma ka rrfyer n Mosk poetja Olga Sjedakova. Ja thelbi i tij: N nj nga turrnet e shumta t leximit q organizonte propaganda sovjete midis shkrimtarve dhe lexuesve t ndonj ndrmarrjeje, uzine, a regjioni, - nj grupi shkrimtarsh moskovit u ra t udhtonin n Jakuti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.866Z

Pr far e prdorin internetin shqiptart?

Epoka e Internetit pr shqiptart duket se ka filluar mbar. Fal shtimit t kompanive q ofrojn shrbimin e internetit n Shqipri dhe politikave t tyre pr mime konkurruese n tregun shqiptar sht rritur ndjeshm numri i prdoruesve t t shumprfolurit internet. Por prse prdoret interneti n Shqipri dhe a na v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.327Z

Shtyrja e statusit, nj tjetr shans pr shqiptart

Shtyrja e statusit t Kosovs nxiti jo pak knaqsi te shqiptart e Kosovs. T lodhur nga pritja dhe shpesh her t zhgnjyer nga premtimet e pambajtura t politikanve vendas dhe atyre t huaj kosovart kan m shum se asnj tjetr t drejt t revoltohen. N fakt shenjat e nj zvarritje kishin filluar t dukeshin q n sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Dade: Njohja,ndikim pr shqiptart

Partia Socialiste e Shqipris ka prshndetur sot aktin e njohjes s pavarsis s Kosovs, nga Mali i Zi dhe Maqedonia. N nj deklarat pr shtyp, Arta Dade deklaroi se sht me rndsi q njohja e Republiks s Kosovs vjen nga dy shtete fqinj, me t cilt kemi t ardhme t prbashkt. Un shpresoj q edhe politika do

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama