Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiptare

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:38.774Z

Publikja shqiptare

Gazeta ShqipJanë plot 12 ese kritike të shkruara nga 12 personalitete të kulturës dhe të mendimit shqiptar, të cilët duke marrë në shqyrtim elementet filozofike, politike, nacionaliste e gjuhësore, na sjellin në vëmendje çështjen kombëtare. Çështja shqiptare dhe shqiptarët 100 vjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.722Z

Diaspora shqiptare në SHBA mbështet platformën shqiptare

Komuniteti shqiptaro-amerikan në Çikago ka ofruar mbështetjen për platformën shqiptare, duke ftuar Shqipërinë dhe Kosovën të kontribojnë në zgjidhjen e çështjes së shqiptarëve në Maqedoni. “Presidenca e komunitetit shqiptaro-amerikan vendosi njëzëri për të mbështetur dekla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.386Z

Femrat shqiptare

/ / Nga.UK LUSHI Para se te thelloheni ne leximin e ketij shkrimi dua tju kerkoj te me beni nje nder. Ju lutem ndaloni per gjashtedhjete sekonda dhe mendoni cilat jane femrat te cilat jane pjese e jetes suaj nena gruaja gjyshja motra vajza tezja halla mbesa shoqja e dash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.601Z

Politikëbërja shqiptare

Nga Mentor Tahiri Shumë nga ju do ta kontestojnë vetë titullin e këtij shkrimi. Nën hijen e një diskutimi të mundshëm nëse njëmend ka një politikëbërje që mund të quhet shqiptare apo jo, pajtohem së paku pjesërisht me këtë. Një politikëbërje shqiptare në kuptimin e të mendu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.435Z

Kleopatra shqiptare

Modelja shqiptare me famë botërore Emina Çunmulaj ka publikuar një foto në faqen e saj në Instagram shkëputur nga seti i saj fundit fotografik. Bukuroshja shqiptare shfaqet në këto foto të realizuara në Las Vegas, si mbretëreshë Kleo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.891Z

Dhunohen nxenesit shqiptare

Dhunohen nxenesit shqiptare E enjte 28 Shkurt 2013 1914 Dhunohen nxenesit shqiptareNje tjeter incident etnik shenohet ne Shkup te Maqedonise Pak pas mesdites dhjetera nxenes shqiptare te shkolles se mesme Dimitar Vllahov jane sulmuar nga persona ende te panjohur Sipas gjimnazisteve dhunuesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.720Z

Gjurmë Shqiptare: Thesaret e mbyllura shqiptare

Në disa korridore të nëndheshëm fshihen thesaret e historisë shqiptare. Ato qëndrojnë të mbyllura dhe larg syve të publikut. Çfarë përmbajnë mijëra arka të vjetra? Përse opinion i gjerë nuk mundet ti njohë? Një dokumentar i përgatitur nga gazetari Marin Mema 23 qershor 2018 (gaz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama