Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiptarja

Meta: total 1000 / total_found 54058 / time 0.019 / keyword[0] shqiptarja / docs[0] 54058 / hits[0] 70443 /
Çifti shqiptar konfliktoheshin prej kohësh, fqinja: Si e gjeta viktimën në dysheme
  • 2017-06-15

Çifti shqiptar konfliktoheshin prej kohësh, fqinja: Si e gjeta viktimën në dysheme

Pak orë nga ngjarja e rëndë në një familje emigrantësh shqiptarë në Itali , ku 62 vjeçari Muhamde Vrapi vrau me 15 goditje me thikë bashkëshorten e tij Diana Vrapi Koni 52 vjeç, policia italiane ka zbardhur detajet e para të këtij krimi. Muhamed e Diana Vrapi jetonin prej shumë vitesh

No Pic available
  • 2017-06-08

Zbardhet vrasja e shqiptarit në Greqi, pas krimit fshihet ish e dashura 24-vjeçare

  Policia greke ka zbardhur vrasjen e një 24-vjeçari shqiptar në Greqi, ngjarje e ndodhur më 28 maj 2017 në lagjen Patisia në Athinë. Agjencia shtetërore greke e lajmeve ANA-MPA njofton se janë arrestuar dy shqiptarë, një vajzë dhe një djalë përkatësisht të moshës 24 vjeç dhe

No Pic available
  • 2017-06-08

EMRAT: Kush janë 65 deputetët e sigurtë të PS-së, rrezikon Ruçi

Sondazhet e publikuara deri më tani, tregojnë se Partia Socialiste është më mirë se në zgjedhjet e 2013-s. Pra, ajo pritet të marrë më shumë se 65 deputetë, aq sa mori në zgjedhjet e 2013-s. Shqiptarja.com ka bërë një analizë të votave të marra në vitin 2013, mandateve dhe numrit

No Pic available
  • 2017-05-31

Zhduket në mënyrë të mistershme shqiptarja në Zvicër

Një grua me origjinë shqiptare është shpallur në kërkim nga Policia e Kantonit Zug në Zvicër. Ajo rezulton e humbur nga dita e hënë (29 maj). Mediat shkruajnë se Sanije Aliti është  parë së fundi të hënën , më 29 maj rreth orës 9.15 në Klinik Zugersee në Oberwil të k

No Pic available
  • 2017-05-26

Detaje nga atentati në Vlorë, 1 plumb në kokë drejtorit të OSHEE, 5 biznesmenit

Një plumb në kokë ka rezultuar qenë fatal për drejtorin e OSHEE, Roland Saliu të mërkurën pasdite, i cili ndërroi jetë pas një atentati me armë në “Hotel Vlora”, tek Sheshi i Flamurit. Grupi hetimor në vendngjarje si dhe dëshmi nga persona që kanë qenë prezent në ngjar

No Pic available
  • 2017-05-24

Ministrat e rinj nisin fshesën që ditën e parë të punës

6 ministrat teknikë të PD-së dhe zëvendëskryeministrja kanë nisur dje detyrën, menjëherë pas betimit në Presidencë në mungesë të Edi Ramës. E para që ka mbërritur në zyrë ka qenë pasuesja e Niko Peleshit, zëvendëskryeministrja e re, Ledina Mandia. Ajo u prit në kryeministri ng

Albana Osmani në krah të kriminelit më të bukur në botë
  • 2017-05-24

Albana Osmani në krah të kriminelit më të bukur në botë

Moderatorja e njohur, Albana Osmani ka publikuar disa fotografi në Festivalin e Kanës, ku gjendet në krah të kriminelit më të bukur në botë, Jeremy Meeks. Në një nga postimet e saj shkruajti: Një minutë heshtje mi gra, për të vërtetuar edhe një herë që bukuria e këtij djali e ka l