Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiptarve

Meta: total 1000 / total_found 1170 / time 0.000 / keyword[0] shqiptarve / docs[0] 1170 / hits[0] 1838 /
No Pic available
  • 2017-03-31

Idrizi: Rama dhe Basha të ulen në tavolinë, ti japin zgjidhje krizës politike

Ne kërkojmë sot publikisht që të ulet në një tavolinë Rama me Bashën, që ti japin zgjidhje dhe të bëjnë një pakt të madh kombëtar, të cilin ja kemi detyrim qytetarëve të Shqipërisë. Me këtë thirrje ju drejtua Shpëtim Idrizi nga Librazhdi politikës shqiptare, në takimin me si

FOTOT/ Kjo është festë e grave firmato, show vlla: Si iu përgjigjet Rama komentuesve
  • 2017-03-09

FOTOT/ Kjo është festë e grave firmato, show vlla: Si iu përgjigjet Rama komentuesve

Kryeministri Edi Rama ka postuar disa foto nga pritja që ka zhvilluar për gratë ditën e djeshme, bashkë me gruan e tij, Linda Rama. Por, shumë komentues kanë qenë kritikë me këtë pritje, duke kërkuar nga Rama që të ftonte gratë e thjeshta. Replikat Qytetari: Kjo eshte feste e grav

REPLIKAT/ Komentuesi: Aty ku banoj unë çobanët po futen në arsim. Rama: Pse të kanë shqetësuar kaq shumë
  • 2017-03-07

REPLIKAT/ Komentuesi: Aty ku banoj unë çobanët po futen në arsim. Rama: Pse të kanë shqetësuar kaq shumë

Pas videos të publikuar nga Edi Rama në profilin e tij në Facebook në lidhje me pjesëmarrjen në aktivitetin për 7 Marsin në mësonjëtoren e parë të gjuhës shqipe, kanë shpërthyer komentet pa fund të qytetarëve në lidhje me arsimin. Sigurisht një pjese të tyre kryeministri ka z

FARSA PËR KËNDEZËT QË SFIDOJNË SHQIPONJAT
  • 2017-03-03

FARSA PËR KËNDEZËT QË SFIDOJNË SHQIPONJAT

Hyrja emergjente e trupave të NATO-s në Kumanovë dhe në Shkup, është e domosdoshme që të evitohen fërkimet ndëretnike dhe të shuhen përpjekjet luftënxitëse në Maqedoni, dhe kështu të ruhet esenca e asaj çka po ndodhë në Maqedoni , që është përballja e qeverisjes me procesin e

Mars 1997, si u vunë Forcat e Armatosura nën komandën e Shërbimit Sekret. Urdhëri për ngritjen e avionëve MIG kundër Jugut
  • 2017-02-24

Mars 1997, si u vunë Forcat e Armatosura nën komandën e Shërbimit Sekret. Urdhëri për ngritjen e avionëve MIG kundër Jugut

Nga Ylli Polovina Sali Berisha në Berat. lajmet gumëzhijnë -Në rast se presidenti ka ardhur dhe ne nuk na kanë lajmëruar, kjo do të thotë se duhej të ishte pikërisht kështu- foli komandanti pa e parë në  sy shefin e shtabit. Në Berat kishte kryer një vizitë të shpejtë kryetar

No Pic available
  • 2017-02-07

Mesazhe nga shqiptaro-amerikanët për shuarjen e patriarkut të letrave shqipe, Dritëro Agolli

Shoqata e Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë dhe personalitete nga bota shqiptare në Amerikë, përcjellin mesazhe ngushëllimi, për ndarjen nga jeta të Mjeshtrit të Penës  dhe Patriarkut të Letërsisë Shqipe-Dritëro AGOLLI. Ka gjëra në jetë që ndodhin krejt papritur dhe ndryshojnë rrj

Xhamia e sulltan Mehmet Fetihut/ Pushtuesit në kalanë Rozafat të Shkodrës
  • 2017-01-28

Xhamia e sulltan Mehmet Fetihut/ Pushtuesit në kalanë Rozafat të Shkodrës

Nga Paul Tedeschini Me dorëzimin e kalasë së Shkodrës në janar 1479, sulltani turk-osman Mehemeti i II Fetihu/Pushtuesi dha urdhen që katedralja katolike (dhe të gjitha kishat e tjera) të këthehet në xhami me emnin Xhamia e Mehmet Fetihut/Pushtuesit. Me datën 23.11.2005 Prof. Pëllumb