Rezultate te kerkimit per termin: +Shqyrtimi

Meta: total 1000 / total_found 5707 / time 0.003 / keyword[0] shqyrtimi / docs[0] 5707 / hits[0] 7054 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Pengu i Xhafaj për reformën në drejtësi dhe shantazhet në një libër

Kryesuesi i reformës në drejtësi, Fatmir Xhafaj, teksa analizoi mbrëmjen e sotme në Tonight Ilva Tare këtë reformë tha se kostot financiare për të janë shumë më të vogla sesa benefitet. Xhafaj shprehu rezerva për rolin e Avokatit të Popullit në përzgjedhjen e kandidatëve. Më tej

No Pic available
  • 2017-06-20

Mblidhet Task Forca, pritet shqyrtimi i rasteve të dhunës në fushatë

Zëvendëskryeministrja Ledina Mandia ka thirrur sot mbledhjen e tretë të Task Forcës. Kjo mbledhje do të zhvillohet për disa raste të dhunës deri në këtë fazë të fushatës elektorale, si dhe për aktivizimin e elementëve kriminalë. Kjo mbledhje bëhet pas shqetësimeve të ngritura ng

No Pic available
  • 2017-06-17

Çertifikata falso, specialisti i shëndetësisë në burg, inspektorja në shtëpi

Masën e sigurisë arrest me burg pa afat ka vendosur Gjykata e Shkalles se Pare Shkoder ndaj specialistit te Inspektoriatit Shteteror te Shendetit Shkoder Dritan Geci, Arrest shtëpie për specialisten e këtij institucioni, Misleva Mustafa. Ata janë arrestuar dy dite me pare nga policia, te akuzu

No Pic available
  • 2017-06-16

Nis shqyrtimi i dosjeve, mbi 2200 aplikime për kreditë e buta në Tiranë

Bashkia e Tiranës ka nisur procesin e shqyrtimit të mbi 2200 dosjeve për kredi të butë. Drejtorja e përgjithshme e Shërbimit Social në Bashkinë e Tiranës, Anisa Ruseti, bën të ditur se nëse plotësojnë kriteret, 1000 përfituesit do të shpallen të gjithë brenda muajit qershor. Prio

Mbyllet shqyrtimi gjyqësor për ish-gjyqtaren e akuzuar për korrupsion
  • 2017-05-26

Mbyllet shqyrtimi gjyqësor për ish-gjyqtaren e akuzuar për korrupsion

Gjykata e Lartë ka mbyllur shqyrtimin gjyqësor ndaj ish-anëtares së kësaj gjykate Majlinda Andrea, e cila akuzohet për korrupsion pasiv. Vendimi për ish-gjyqtaren Andrea do të jepet në datën 12 qershor. Prokuroria ka kërkuar 4 vite burg për Majlinda Andrean, e cila akuzohet për korrupsi

No Pic available
  • 2017-05-26

Gjyqtarja Majlinda Andrea kërkon pafajësi. Vendoset më 12 qershor

Majlinda Andrea gjyqtarja e pezulluar e Gjykatës së Lartë kërkon pafajësi lidhur me dosjen e korrupsionit që po shqyrtohet në Gjykatën e Lartë. Sot u mbyll shqyrtimi gjyqësor dhe vendimi do të jepet më 12 qershor. Pafajësi kanë kërkuar dhe të pandehurit e tjerë në këtë proces: Od

No Pic available
  • 2017-05-26

Atentati ndaj kreut të OSHE e biznesmenit, dalin të tjera detaje dhe pistat

Rreth 48 orë pas atentatit që i mori jetën kreut të OSHEE, Vlorë, Roland Saliu dhe pronarit të tv lokal “Vlora Channel”, Erven Hyseni (Mirvjen Hyseni), policia ka ngritur dhe pistat kryesore te hetimit. Sipas burimeve nga policia e Vlorës, pas mbledhjes se rreth 20 dëshmive nga d